poniedziałek, 6 maja 2024

"Wejdź w tryb goblina" - McKayla Coyle

  
“Spróbuj znaleźć w sobie wewnętrzne dziecko i pozwolić mu przejąć pałeczkę. Brzmi dobrze? Zatem prawdopodobnie jesteś goblinem". 
Autor: McKayla Coyle

Wydawnictwo: Insignis

Data premiery: 15. 05. 2024

Autor recenzji: Magdalena Kwapich

Liczba stron: 248

W moim odczuciu: 6/10"Wejdź w tryb goblina" to książka, wokół której nie można przejść obojętnie. Napisana w lekkim, humorystycznym stylu, porusza ważne tematy dotyczące samoakceptacji, autentyczności i życia w zgodzie ze sobą. Autorka, McKayla Coyle, zabiera nas w podróż do świata goblinów - istot niedoskonałych, dziwacznych, ale przez to wyjątkowych i pięknych.

Książka składa się z kilku rozdziałów, które poruszają różne aspekty goblińskiego życia. Dowiadujemy się m.in.:

Czym jest styl gobliński i jak go odnaleźć w sobie: Coyle definiuje gobliński styl jako sposób wyrażania siebie poprzez ubrania, wystrój domu i inne elementy życia. Podkreśla, że nie ma jednego, słusznego sposobu na bycie goblinem i zachęca czytelników do eksperymentowania i odkrywania tego, co najlepiej do nich pasuje.

Jak stworzyć przytulną przestrzeń w swoim domu: Autorka dzieli się wskazówkami dotyczącymi tworzenia przytulnej i inspirującej przestrzeni życiowej. Zachęca do wykorzystania naturalnych materiałów, ręcznie wykonanych przedmiotów i przedmiotów znalezionych w naturze.

Jak ubierać się w zgodzie z własnym stylem: Coyle podkreśla, że goblińska moda nie kieruje się trendami, ale pozwala na wyrażanie swojej indywidualności. Zachęca czytelników do eksperymentowania z różnymi stylami, kolorami i wzorami, aby znaleźć to, co sprawia, że ​​czują się dobrze we własnej skórze.

Jak pielęgnować relacje z naturą: Autorka promuje spędzanie czasu na świeżym powietrzu i docenianie piękna przyrody. Dzieli się wskazówkami dotyczącymi tworzenia ogrodu z mchu, uprawy ziół i znajdowania dzikiego jedzenia.

Jak tworzyć rękodzieło: Książka zawiera kilka prostych projektów DIY, które każdy może wykonać, np. portmonetkę w kształcie żaby czy ścienną mozaikę z mchu.

To, co najbardziej urzekło mnie w tej książce, to jej przesłanie. Coyle przekonuje nas, że nie ma nic złego w byciu innym. Wręcz przeciwnie - nasza inność czyni nas wyjątkowymi i pozwala nam spojrzeć na świat z innej perspektywy. Autorka zachęca nas do akceptacji siebie takimi, jakimi jesteśmy, ze wszystkimi naszymi wadami i zaletami.

Książka porusza też ważne tematy dotyczące zdrowia psychicznego, takie jak lęk i depresja. Coyle dzieli się własnymi doświadczeniami i oferuje wskazówki, jak radzić sobie z tymi problemami w gobliński sposób.

Autorka podkreśla znaczenie budowania wspólnoty. Zachęca czytelników do łączenia się z innymi goblinami, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i wspierać się nawzajem.

"Wejdź w tryb goblina" to nie tylko książka o samoakceptacji, ale też o życiu w zgodzie z naturą. Coyle promuje zrównoważony styl życia i zachęca czytelników do dbania o środowisko.

"Wejdź w tryb goblina" to książka, która z pewnością trafi do gustu osób czujących się wyobcowane i niezrozumiane. To również świetna lektura dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dzieci akceptacji siebie i innych.

Polecam tę książkę każdemu, kto szuka inspiracji do życia w zgodzie ze sobą i do odkrywania swojej wewnętrznej kreatywności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)