sobota, 24 marca 2018

Ekranizacja "Dworu Cierni i Róż"?

Niecałą dobę temu pojawiła się w odmętach internetu informacja, jakoby "Dwór Cierni i Róż", tak uwielbiany przez Polską młodzież miał być zekranizowany. Uznałam, że to temat dość ważny, a jako że nie wszyscy Polacy są w stanie samodzielnie zrozumieć nowinę, postanowiłam ją streścić u mnie na blogu.
Na portalu deadline.com (pełny link do artykułu: http://deadline.com/2018/03/constantin-film-preps-young-adult-fantasy-feature-a-court-of-thorns-and-roses-1202352446/)
23 godziny temu pojawiły się szokujące wiadomości, dotyczące bezpośrednio ekranizacji pierwszej części serii o Dworach. Dosłownie mówi się, że po tym jak niemiecki producent Constantin Film odebrał prawa autorskie, to wszystko zmierza w dobrym kierunku i pojawiła się realna możliwość, że ekranizacja się pojawi. 

Constantin Film możemy znać z takich produkcji jak serial Shadowhunters, czy film Resident Evil (2002), pracują z Piers Tempest (znany producent filmowy, m.in. Imperium Robotów), czy Jo Bamford Tempo Entertainment, które nad filmem miało pracować już pod koniec 2015 roku. Scenariusz ma napisać Brytyjka - Rachen Hiron, która ponoć jest znana z napisania książki, pt: "Kiss me first", ale jeśli wrzucicie ją w Google, to pojawi się wam jej inna 'znana' pozycja, tj. "A Guide To Second Date Sex". 
Książka jest reprezentowana przez Tamarę Rydzinską (Laura Dail Literary Agency), a prawa do ekranizacji przez Jona Cassira (CAA), niestety nie mają żadnej ciekawszej biografii. Producent Peter Nadermann (same niemieckie filmy, nic ciekawego) wprowadził projekt i będzie tzw. "szefem" produkcji przy boku Martina Moszkowicza (Love, Rosie, Resident Evil, Dary Anioła: Miasto Kości) i Roberta Kuzlera (Trzej muszkieterowie, Pompeje, Tarzan i kilka innych ciekawych produkcji). 

Kuzler powiedział "Dwór Cierni i Róż zawiera wszystkie składniki doświadczenia teatralnego. Pracujemy ciężko by zaadaptować scenariusz, który wydobędzie magię i ekscytację z książek oraz nie wyczekujemy szukania właściwego filmowca dla tego ambitnego projektu"
Pani Maas dodała "Jestem niesamowicie podekscytowana pracą z Constantin and TTempo Productions, żeby ożywić te książki. Zespół jest tak zaciekły, żeby zaadaptować przygodę Feyry na wielki ekran, że nie mogę się doczekać, aż zobaczę, jak wszystko razem się układa."

Czy powstanie nam godna ekranizacja? Nikt nie jest w stanie tego potwierdzić, aczkolwiek tak dobrze prosperujące nazwiska, jak Moszkowicz, czy Kuzler i zaangażowanie pani Maas może nam podpowiedzieć, że coś z tego będzie. Pozostaje nam czekać na efekty i obyśmy się wkrótce dowiedzieli czegoś o reżyserze, czy aktorach! 


Nie znasz "Dworu Cierni i Róż"?
Przeczytaj recenzję książek:

9 komentarzy:

 1. Jestem niesamowicie ciekawa co z tego wyniknie. Jedyne co mi się może bardzo spodobać to paplanina po niemiecku. Rhys nie pasuje do tego języka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej będzie po angielsku, tak jak serial Shadowhunters :D

   Usuń
 2. Na razie podchodzę do tego sceptycznie, nie jestem zbytnio przekonana do tego pomysłu. Oczywiście chcę ekranizację tak bardzo, że aż bałagam, żeby to już było w kinach, ale jestem trochę przerażona tym, że producentem będzie akurat ta firma, która wypuściła Shadowhunters. Serial ma bardzo mało do książki, dlatego na razie podchodzę do tego z dystansem. Może pierwsze wiadomości o obsadzie jakoś mnie do tego bardziej przekonają.
  ~Anonimka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne odczucia, ale mam nadzieję, że jeszcze nas zdziwią i wyjdą z tego z klasą :)

   Usuń
 3. Gdy tylko o tym usłyszałam, oszalałam całkowicie! Oczywiście boję się co z tego wyjdzie i czy filmowa wersja stworzy tak sobie idealny świat fea jak zrobiła to Maas!

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie!
  https://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze słyszę o takim pomyśle. Jak ma powstać kolejne "cudowne" Shadowhunters, to niech lepiej sobie odpuszczą. ;/
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 5. A wiadomo kto ma zasiąść na stołku reżyserskim?

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie przeczytałam 1 tom i zakochałam sie w nim. Jeśli reszta jest na takim samym poziomie, to ja chcę ekranizacje każdej części :D

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)