piątek, 29 czerwca 2018

Mapa Zdrapka z całkowicie nowym zastosowaniem!Kto z nas nigdy nie marzył o zdrapywaniu miejsca podróży, przekopywaniu się przez kolejne kraje, by w ten niesamowity sposób oznaczać kraje, w których już byliśmy? Dzisiaj jest na to szansa!

Cóż, nazwa bloga - Tysiąc Żyć Czytelnika zdecydowanie zobowiązuje. Pomimo tego, że mapę zdrapkę zwykło się przeznaczać tylko do jednego celu - do odznaczania miejsc, w których już byliśmy, jest także inne zastosowanie, o którym chciałabym dzisiaj trochę poopowiadać, a jednocześnie zabrać Was w czytelniczą podróż dookoła świata. By jednak nie przedłużać dzisiejszego posta, zaproponuję tylko pięć możliwych czytelniczych podróży, a resztę pozostawię Wam - moim dzielnym czytelnikom, którzy będą mogli w konkursie wygrać właśnie mapę zdrapkę.


Syria

Zaczniemy z przytupem, od kraju dotkniętego wojną. Zobaczymy jej początki oczami dziecka, które zawsze marzyło o tym, by zostać malarzem, jednak to właśnie dzięki temu wspomnienia staną się dla nas jeszcze dotkliwsze i bliższe naszemu sercu. W książce natkniemy się na chwilową dawkę prawdziwej wojny, jednak przez większość czasu będziemy mięli szansę po prostu cieszyć się historią osadzoną w tamtych realiach, a dopiero gdy po jakimś czasie spojrzymy z oddali - ujrzymy jej piękno.

Indie

Tym razem trochę wyluzujemy i damy się ponieść romansowi z rodem z bajek. Odkryjemy hinduską religię w zachwycający oraz niesamowicie lekki sposób, dając się porwać i wysadzić w środku dżungli, a później chwytając za linę przyczepioną do tygrysa, który przez przypadek okazuje się później być... tygrysem. Odwiedzimy parę świątyń i w ciekawy sposób wysłuchamy historii o kilku bóstwach hinduskich, idealnie na początek, by zakochać się w tej kulturze.

Rosja

XVII wieczna Rosja w nieco fantastycznym wydaniu. Poznajcie Sonię, która po omyłkowym podpaleniu zakonu zostaje wciągnięta w wir akcji, przez zostanie Najwyższą Auroczułą na dworze cara. Tym razem znowu proponuję coś innego, ponieważ zwiedzimy zamek carski od wewnątrz, pooglądamy komnaty, wsłuchując się w kolejne intrygi i starając się wybrnąć z nich z klasą...


Stany Zjednoczone

Zobaczymy Stany Zjednoczone znowu oczami dziecka, ale także i lisa. Na czele tym razem będzie "Pax" Penny Packer. Być może ta książka nie jest idealnym przewodnikiem, nie opisuje zawiłych dróg wielkiego miasta, jednak nadal jest niesamowitą książką dla dzieci i można się z niej naprawdę wiele nauczyć, szczególnie biorąc sobie do serca, że zbliżają się wakacje, a osoby mieszkające niedaleko lasów już zaczynają mieć gorącą linię z pobliskim schroniskiem...Wielka Brytania

Naszą podróż zakończymy w Wielkiej Brytanii, gdzie rozgrywa się akcja "Mechanicznej Księżniczki", gdzie razem z Nocnymi Łowcami będziemy mięli szansę zwiedzić nie tylko zwykły, nadziemny Londyn, ale zostaniemy również zabrani do podziemi, gdzie czekać na nas będzie jeszcze więcej ekscytujących przygód. Wszystkiego dopełni wątek romantyczny, który śmiało się przeplata z fantastyką przedstawioną w tej serii.

Jak wybrać się w swoją podróż?
Kliknij tutaj, by przenieść się do sklepu i zakupić swoją własną mapę zdrapkę. (taką jak na zdjęciach wyżej)

_________________________________________________________________________________


Teraz czas na... konkurs!

Czyli coś na co wszyscy czytelnicy tego posta czekali! ;)

Wystarczy, że napiszesz: jaka książka byłaby idealna do oprowadzenia nas po danym kraju i będziesz należał do czytelników bloga (polubienie Fanpage lub obserwator).

Odpowiedzi wpisujcie w komentarzach lub pod postem, który pojawi się na Fanpage o 11 lub pod postem, który pojawi się na Instagramie o 11 ;) Już bardziej tego ułatwić nie mogłam!

By wziąć udział trzeba:
  1. Należeć do osób lubiących fanpage bloga -> Tysiąc Żyć Czytelnika lub obserwujących bloga, lub obserwujących blog na Instagramie (@tzczytelnika).
  2. Byłoby miło, gdybyście zaobserwowali bloga, jednak nie jest to warunek obowiązkowy by wziąć udział. Osoby, które to zrobią będą mogły dwa razy wziąć udział - podać dwie propozycje zamiast jednej.
  3. Okazać chęć udziału tutaj lub pod Facebookowym postem, lub pod postem na Instagramie, który pojawi się dzisiaj o 11:00 na mojej stronie - wraz z odpowiedzią.


Dodatkowe informacje:

  1. Konkurs trwa do niedzieli 12.08.2018r.
  2. Zwycięzcę wybieram ja - subiektywnie, zgodnie ze swoim sumieniem, za ciekawą propozycję, ale także wkład pracy w konkurs i jego promocję.
  3. Informacja odnośnie zwycięzcy pojawi się na moim blogu, na fanpage i postaram się ją też przesłać na priv, jeśli będzie taka możliwość. Jeśli dtrzech dni się nie uda skontaktować ze zwycięzcą, zostanie wybrana kolejna osoba.
  4. Za wysyłkę odpowiada organizator.
  5. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu
  6. Szczegółowy regulamin znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/notes/tysi%C4%85c-%C5%BCy%C4%87-czytelnika/regulamin-konkurs%C3%B3w/1809880185980514/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)