Insta


piątek, 11 listopada 2022

"This girl" - Colleen Hoover

Nie mam pojęcie, jak to się dzieję, że ktoś może uważać swoje życie za jałową dolinę, w której nie spotka go już nic dobrego, a chwilę później w ułamku sekundy pojawia się ktoś inny i zmienia wszystko jednym uśmiechem.Tytuł: This GirlAutor: Colleen HooverData wydania: 28.09.2022Wydawnictwo: W.A.BMoje ocena: 10/10Autor recenzji: Wiktoria Sroka
Czasem droga, którą chcemy obrać, jest cięższa, niż nam się początkowo wydaje, wymaga większego zaangażowania i sprawdza, czy faktycznie zależy nam. Dokładnie tak wyglądała ich trasa, trasa Layken i Willa. Połączyła ich strata, utrzymała walka, a potem przyszedł czas na radość, która, choć może wydawać się niewłaściwa, jest najbardziej właściwą rzeczą w danej chwili, gdyż wiedzieli, że tego by chciał Julia. Choć znają się od dwóch lat, Layken czuje potrzebę, by dowiedzieć się o swoim mężu wszystkiego, a najbardziej jak wyglądały wydarzenia po przeprowadzce z jego perspektywy. Czego dowie się dziewczyna? Czy Will, jakiego miała go, jest taki faktycznie, czy może udaje?


Nie mam pojęcia, jak to się dzieje, że ktoś może uważać swoje życie za jałową dolinę, w której nie spotka go już nic dobrego, a chwilę później w ułamku sekundy pojawia się ktoś inny i zmienia wszystko jednym uśmiechem.


Zakończenie trylogii, która budzi wiele emocji, znajduje swoich fanów, jak i przeciwników. Jak wypada w porównaniu do dwóch poprzednich tomów serii? Czy książka ta w ogóle jest potrzebna?

Jako że twórczość Colleen Hoover towarzyszy mi od dłuższego już czas, nie mogłam się obejść bez przeczytania trylogii Slammed, a tym samym zapoznania się z pierwszymi książkami autorki. Pokrótce o pierwszym, jak i drugim tomie mogę napisać, iż bardzo mi się podobały, choć do drugiego miałam wiele wątpliwości, które wzbudził również trzeci tom. Nie byłam przekonana czy potrzebne jest nam aż tak długie rozwinięcie historii, która ma już swoje szczęśliwe zakończenie. Na szczęście forma, z jaką mamy tutaj do czynienia, sprawia, że jest to miłe uzupełnienie historii, a dodatkowo napisane w bardzo uroczy sposób. Oprócz standardowej akcji, która stanowi niewielki odsetek tej książki, dostajemy pogląd na wydarzenia z perspektywy Willa, które miały miejsce w pierwszym tomie. Coś takiego, było zdecydowanie potrzebne i stanowi fajne uzupełnienie całości, choć uważam, iż nie jest to tom obowiązkowy i nie czytając go, nie stracicie za wiele.


Przed całość serii udaje nam się bardzo dobrze poznać głównych bohaterów  i choć stanowią dwie odrębne osobowości, w piękny sposób ich charaktery wpływają na siebie, gdy są razem. Layken to postać o silnej osobowości, jak i woli walki. Za nią ciężki rok, gdy musiała wspierać matkę, opiekować się bratem, a przy tym nie zatracić siebie w tym wszystkim. I choć wiele rzeczy pójdzie nie po jej myśli, ona nie poddaje się i walczy, bo na ostatecznym polu bitwy zostaje sama z młodszym bratem Kelem, oni przeciwko całemu światu. Kel jako dziewięciolatek jest cudownym dzieciakiem, rozumie wszystko na swój sposób, ale to sprawia, że wyróżnia się spośród tysiąca innych jednakowych dzieci. Jak na swój wiek ma też bardzo gadane, w wielu momentach zasiewa nutkę humoru, który towarzyszy nam w trakcie dalszego czytania. Will jako postać jest dziwny, w pozytywnym znaczeniu oczywiście. Wie, co przechodzi Lake i jest dla niej wspaniałym wsparciem, w wielu sytuacjach zachowuje się jednak irracjonalnie, popełnia głupie błędy, które szkodzą mu bardziej, niżeli by się spodziewał po nich. Jest on również bardzo ciepły, wyrozumiały i po prostu kochany. Mam wrażenie, że autorka chciała zaprezentować go jako ideał chłopaka, w którym każda dziewczyna powinna się zakochać. Uwaga, zaskoczenie, udało jej się! Tak, Will to ideał, skradł serca czytelniczek i zdecydowanie zostanie on kolejnym sławnym fikcyjnym mężem wielu książkar. 


Miłość i nienawiść mimo swojej przeciwstawnej natury, są uczuciami wypływającymi z namiętności.


Mimo tego jak wspaniała jest ta książka, może być ona ciężka w odbiorze dla niektórych, zwłaszcza pierwszy tom, który przepełniony jest bólem i rozpaczą. Ja sama miałam do niego dwa podejścia i dopiero wtedy udało mi się go przeczytać, nie zliczę jednak łez, które wylałam nad każdym tomem osobno, a podliczając je wspólnie, można by dostać załamania. Lecz tak jest, te książki należą do tych bardziej bolesnych i poruszających drażliwy temat. Dlatego też polecam je, ale tylko wtedy kiedy czujecie się na to gotowi, nie idźcie za trendem na nie. Lepiej poczekać, dać sobie czas i wtedy poznać tę piękną historię."This Girl" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)