środa, 20 grudnia 2023

"Kierunek miłość" - Catherine Walsh

Przypominam sobie, że nawet jeśli nie wszystko uda się zgodnie z planem, los i tak znajdzie sposób, żeby to poukładać.
Tytuł: Kierunek miłość

Autor: Catherine Walsh

Data wydania: 25.10.2023

Wydawnictwo: Kobiece

Liczba stron: 384

Moja ocena: 6/10

Autor recenzji: Wiktoria Sroka
Dziesięć lat, dziesięć lotów i jedna burza śnieżna, która może wszystko zmienić.


Molly i Andrew co roku spotykają się na lotnisku w Chicago, by wspólnie lecieć do Irlandii. Poznali się przez przypadek – Andrew umawiał się ze współlokatorką Molly z college’u. I w odróżnieniu od Molly nie wiedział, że dziewczyna pragnie z nim zerwać. Przed startem samolotu, który miał go zabrać do domu na święta. I to SMS-em… Chociaż tamten lot był nieco niezręczny, to okazał się początkiem ich niezwykłej przyjaźni. Od tamtej pory minęło już dziesięć lat, a lotniskowe spotkania stały się ich tradycją. Co roku Molly i Andrew spędzają siedmiogodzinny lot na plotkach, rozmowach o życiu i piciu podłego wina z plastikowych kubeczków. W tym roku – w dziesiątą rocznicę ich spotkania – ma być jednak inaczej. Nad Atlantykiem szaleje burza śnieżna, przez co wszystkie loty są odwołane. Andrew uwielbia święta. Kocha świąteczny klimat i tradycje, za żadne skarby nie chciałby przegapić spotkania z rodziną w tym wyjątkowym dla niego okresie. Molly uważa się za osobę niezbyt sentymentalną, która nie przejmuje się Bożym Narodzeniem. Kiedy jednak lot do Irlandii zostaje odwołany, robi to, co KAŻDY przyjaciel zrobiłby w tej sytuacji. Obiecuje Andrew, że dotrą do domu przed wigilią. I zrobi wszystko, by tej obietnicy dotrzymać. Molly i Andrew ruszają w szaloną podróż. Korzystając z przedziwnej kombinacji taksówek, samolotów, łodzi i pociągów, starają się dotrzeć do celu. Wobec dwojga przyjaciół, którzy mają pewność, że nie są sobie przeznaczeni, wszechświat snuje jednak własne plany…Jak wiecie z poprzednich recenzji, nie wszystkie moje czytelnicze plany udało mi się zrealizować w tym roku, jednak historia Molly i Andrew przyczyniła się do połowicznego spełniania ostatniego, mianowicie przeczytania świątecznej książki. Nie ukrywam, o ile sam klimat świąt kocham, tak dziwnym przypadkiem nie przepadam za nim w książkach, w tym roku jednak postanowiłam, iż chciałabym w grudniu przeczytać wiele takowych książek i choć nie uda mi się ich przeczytać wiele, zdołałam sięgnąć, chociaż po jedną, która okazała się dobrym wyborem.
Do samej historii podchodziłam z dużą ekscytacją, gdyż kocham slow burn i friends to lovers, z tymi dwoma motywami mogłabym czytać na okrągło książki, a szansę, że znudziłyby mi się, są marne, jednak przez to podchodzę do takowych książek z większymi oczekiwaniami.
“Kierunek miłość” jest dla bardzo specyficzną książką, gdyż pierwsze dwieście stron nie przypadło mi do gustu, było nudne i nijakie, nic nie zachęcałoby dążyć do skończenia jej, jednak w pewnych kwestiach jestem uparta, co w przypadku tej książki okazało się dobrą cechą. Po przekroczeniu dwustu stron historia ulega znacznej poprawie, całość zaczyna mieć większy sens, bohaterowie nabierają swoich charakterów, a cała historia staje się bardzo wciągająca. Dużym zaskoczeniem dla mnie okazało się, gdy nagle zdałam sobie sprawę, iż do końca zostało mi zaledwie 50 stron.
Co do bohaterów mam wiele, ale, zwłaszcza na początku, gdy są nijacy, nie wyróżniają się między sobą, stanowią jednolitą plamę, bez choćby plamki innego koloru, co po dłuższym czasie wydało mi się drażniące. Na szczęście z czasem widać, jak różnią się od siebie, stanowiąc dwie różne postacie, szukające miłości na swój sposób. Nie są oni najlepiej wykreowani, ale nie mogę im zarzucić również bycia tymi najgorszymi, najprosciej mówiąc są poprawni z mniejszymi jak i większymi wadami kreacji. Choć nie zostaną oni na długo w mojej głowie, śmiało mogę powiedzieć, że polubiłam ich.
Podsumowując, uważam “Kierunek miłość” autorstwa Catherine Walsh za książkę, która idealnie wpasowuje się w świąteczno zimowy czas, a mówię to jako osoba, która w ostatnim czasie była trochę grinchem, co dla tej historii stanowi spore wyróżnienie. Jeszcze przed świętami warto poświęcić chwilę, by poznać tę wyjątkową historię…


"Kierunek miłość" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)