sobota, 26 grudnia 2015

| 43 | "Królowa i Faworytka" Kiera CassNr. recenzji: 43
Tytuł: Królowa i Faworytka
  Autor: Kiera Cass
Tom: nowelki
Seria: Rywalki
Liczba stron: 208
Data polskiego wydania: 4 grudnia 2015
Wydawnictwo: Jaguar
  Gatunek: Romans, Literatura Młodzieżowa
Ocena: 10/10
 
 Tak, jestem wielką fanką Rywalek. Pokochałam je od pierwszej części, trwam w tej miłości do teraz i do ostatniej książki napisanej przez panią Kierę Cass będę w niej trwała. 
 
Streszczenie mówi, że w książce są dwa opowiadania. Jedno o początkowych losach królowej Amberly - jak wyglądały jej starania o koronę i dlaczego król Clarkson jest tak surowy dla swojego syna? Odpowiedzi na te pytania z pewnością znajdziecie. Druga opowiada o tym jak wyglądało życie Marlee wraz z Carterem po wyrzuceniu z eliminacji, ale przed wielkim powrotem jako Lady. 
Jednak, czy jest to wszystko co znajdziemy w tejże książce?
Nie, oczywiście, że nie. Wydawnictwo Jaguar jak zwykle zaskakuje nas większą ilością. Uwielbiam je za to. Nie zdradzę o kim ani o czym są pozostałe nowelki lub "dodatki" (jak zwał tak zwał), ponieważ gdy zobaczyłam same tytuły poszczególnych rozdziałów - zaczęłam się cieszyć tak mocno, że chciałam skakać z radości. Sądzę, że większość czytelników zareaguje podobnie.

Co ja mogę napisać...
Jest to po prostu kolejna świetna książka pani Kiery Cass. Znowu oczarowano nas historiami ze świata Rywalek. Nic nie zmieniło się na gorsze. Autorka do perfekcji opanowała pisanie o przygodach Ameriki i jej najbliższych przyjaciół. Cudowne jest to, że mimo, iż mamy przed sobą szóstą książkę jednej autorki, o jednej tematyce, o jednej historii - nie widać tu ani krzty schematu, czy sztucznego przedłużania czegoś "dla pieniędzy". Na prawdę widać, że powieści pisane są z pasji, iż nie tylko czytelnik, ale także autor czerpie prawdziwą radość z pisania. 

Dzięki tej nowelce przypomniałam sobie jak wielką przyjemność dało mi pierwsze zagłębianie się w ten świat. Tyle przepięknych chwil, w których poznawałam bohaterów, którzy teraz są całkowicie odmienieni niż na pierwszych stronach naszej historii. Ochota zagłębienia się w ten świat jest nieodparta, więc pewnie prędzej, czy później się przełamię i nie zważając na moje ok. 84 książki w kolejce stwierdzę, że przecież muszę to zrobić.

Sądzę, że fabułę obmyślono na prośby czytelników. Jest to idealne dopełnienie każdego, nie dającego nam, czytelnikom spać wątku. Wszelkie pytania dzięki nowelkom i dodatkom zostają rozwiane. Bardzo nie wielu jest autorów, którzy dają swoim czytelnikom coś takiego.

Okładka - moja miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy zobaczyłam tył książki, niby prostotę, ale jednak na tyle piękną, że po prostu idealną myślałam, iż już się nie oderwę. W końcu stwierdziłam, że zawartość na pewno jest jeszcze lepsza niż obramowanie, więc zaczęłam czytać. Jednak teraz - po przeczytaniu, znowu nie umiem oderwać wzroku. Macie jakieś wskazówki jak to zrobić? 

Reasumując: 10/10. Cudowna w każdym względzie. Nie da się znaleźć tutaj żadnych wad. A uwierzcie mi, że uparcie próbowałam, ale niestety to ponad moje siły.

Kto jeszcze nie zna tej wspaniałej, wciągającej historii - niech zacznie, koniecznie. Cała seria jest książkami, które bardzo rzadko mają złe opinie. Zwyczajowo czytelnicy się w nich zakochują i nie mogą się oderwać. Prędzej będą błagać na kolanach o kolejne części niż ominą jedną stronę powieści. Tego się nie da nie czytać.

Kończąc chciałam podziękować Wydawnictwu Jaguar za wydanie tej książki. Wiem, że przez jakiś czas pojawiały się wątpliwości co do tego, czy druga część nowelek będzie się sprzedawać, jednak mam nadzieję, że czytelnicy rozwiali je w błyskawicznym tempie.  
Dziękuję za to, co robicie dla swoich czytelników.
 
*Wyjątkowo nie ma cytatów, aby zbytnio nie zdradzać tego, co znajdziecie w książce*.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)