poniedziałek, 28 grudnia 2015

Świąteczny #BookHaul :)


Ponieważ święta powoli się kończą i powoli nadchodzi czas świątecznych postanowień, stwierdziłam, że może warto byłoby spróbować czegoś nowego. Kto aktywnie śledzi mój blog pewnie zauważył, że Book Haulów jeszcze nie było. Dzisiaj postanowiłam to naprawić. I tak powstał ten post. 

Pod tekstem zamieszczę wam zdjęcie mojego stosiku. Książek Nieprzeczytanych Na Półce mam 84. Jest to strasznie dużo. Ale co to dla mnie... Śpię za dużo. Utnie się godzinkę tu, godzinkę tam i czas się znajdzie. ;)

 1. "Dziewczyny, które zabiły Chloe" Alex Marwood; Wydawnictwo Albatros.  Zaciekawiło mnie to generalnie na podstawie okładki i tego, że Stephen King uznał to za jedną z najlepszych książek roku. Ja bym piszczała z radości, gdyby taki autor choć spojrzał na moje teksty. Przede mną całe życie, może kiedyś się uda.
 2. "Marsjanin" Andy Weir; Wydawnictwo Akurat. Nie mogłam się pozbierać po tym, że ekranizacja została uznana za najlepszy film 2015, a ja nawet książki nie przeczytałam. Nie mogło tak zostać na długo.
 3. "Wszechświaty: Utopia" Leonard Patrignani; Wydawnictwo Dreams. Jest to po prostu druga część jednej z książek, które mam na półce, więc po prostu musiałam to mieć. Drugim powodem jest to, że znalazłam egzemplarz z autografem. 
 4. "Wszechświaty: Pamięć" Leonard Patrignani; Wydawnictwo Dreams. Powód ten sam, co wyżej. Jednak ta część już bez autografu.
 5. "Królewski Skrytobójca" Robbin Hobb; Wydawnictwo Mag. Kolejna trylogia, w której się zakochałam. Dorównuje najlepszym tworom z gatunku fantasy. Przy pierwszej części płakałam na bodajże... 8 kartce? Może trochę później. Mazgaj się ze mnie robi. 
 6. "Wyprawa Skrytobójcy" Robbin Hobb; Wydawnictwo Mag. Jest to ostatnia część Trylogii Skrytobójcy, więc powód taki sam, co wyżej.
 7. "Podwieczność" Brodi Ashton; Wydawnictwo Papierowy Księżyc. Ta powieść prześladowała mnie z pół miesiąca. Co ja weszłam na jakąś stronę w internecie to reklama. Zawsze na każdym kroku w empiku. Ja już nie mam wolnej woli.
 8. "Red Rising: Złota Krew" Pierce Brown; Wydawnictwo Draceus. Wahałam się do ostatniej chwili, czy warto to mieć na półce. Dość kontrowersyjna książka. Ludzie ją kochają, jednocześnie ją nienawidząc. Do tego była akcja, ale nudno. Przeczytałam z 20 recenzji, nadal nic nie rozumiem. 
 9. "Ember in the Ashes" Sabaa Tahir; Wydawnictwo Akurat. Zachęciła mnie moja przyjaciółka słowami "MUSISZ MIEĆ". Nie mam wolnej woli.
 10. "Rozkaz Zagłady" James Dashner; Wydawnictwo Papierowy Księżyc. Wiadomo, że nie odpuszczę sobie książki związanej z "Więźniem Labiryntu". Poza tym dość ciężko było mi się ogarnąć w fabule, więc sądzę, że ten dodatek będzie w stanie mi pomóc. 
 11. "Posłaniec Strachu" Michael Grant; Wydawnictwo Jaguar. Ta książka także mnie prześladowała. Oprócz tego bardzo lubię to wydawnictwo.
 12. "Wyzwolona" P.C.Cast + Kristin Cast; Wydawnictwo Książnica. Pochłonęłam wszystkie wydane w Polsce książki tej autorki. Jej poczucie humoru pokochałam od pierwszej książki, więc na pewno nie będę w stanie za szybko się od nich oderwać. Trzeba tylko wydawnictwo przekupić, aby wydali wszystkie jej książki...
 13. "Cienie" Amy Meredith; Wydawnictwo Amber. Kiedyś, dawno, dawno temu spodobał mi się opis i jakimś cudem kupiłam książki bez pierwszej części. Stwierdziłam, że święta to dobry czas na uzupełnianie wszelkich serii, więc...
 14. "Pewnego dnia" David Levithan; Wydawnictwo Dolnośląskie. Pierwsza część skończyła się nic nie wyjaśniając, więc oczekiwałam na drugą bardzo mocno. Oto jest.
 15. "Córka Imperium" Raymond E. Feist, Janny Wurts; Wydawnictwo Rebis. Na którejś części tej powieści pisało coś o mitologii. Siła wyższa.
 16. "Cena odwagi" Ewa Seno; Wydawnictwo Feeria Young. Uzupełnianie serii. Standard. 
 17. "Ścieżka ocalenia" Ewa Seno; Wydawnictwo Feeria Young. Jak uzupełniać to na całego.
 18. "Dziedzictwo mroku" Bree Despain; Wydawnictwo Galeria Książki. Jak wyżej.
 19. "Podarunek śmierci" Bree Despain; Wydawnictwo Galeria Książki. Tak samo.
 20. "Wodospad" Lauren Kate; Wydawnictwo Galeria Książki. Od dawna czekałam na możliwość kupna tejże książki, ponieważ pierwsza część okazała się być bardzo wciągająca. 
 21. "Zodiak" Romina Russell; Wydawnictwo YA!. Ostatnimi czasy to wydawnictwo ma wiele interesujących pozycji, więc nie dziwota, że i ta książka bardzo mnie zaciekawiła. 

To już cały stosik grudniowy. Dajcie znać w komentarzu, czy się podobało i co powinnam zrobić lepiej :)

2 komentarze:

 1. Piękne zdobycze! Mam nadzieję, że spodoba Ci się Imperium Ognia, na które Cię namówiłam. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką nadzieję. Ale na razie Percy, potem będę myśleć o innych :D

   Usuń

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)