wtorek, 25 lutego 2020

„Nieodpowiednia dziewczyna” - J. Harrow

Jak przeszłość wpływa na naszą teraźniejszość? Czy dawne zdarzenia rzutują na nasze dalsze życie? Odpowiedź na te, jakże nurtujące pytania znajdziemy w debiutanckiej powieści J. Harrow zatytułowanej „Nieodpowiednia dziewczyna”.

Nr. recenzji: 345
Tytuł: „Nieodpowiednia dziewczyna"
Autor: J. Harrow
Liczba stron: 328
Data polskiego wydania: 28 stycznia 2020
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
W moim odczuciu: 8/10

Eve jest młodą tatuażystką z dość sporym bagażem doświadczeń. Jej przeszłość mocno rzutuje na jej całe dotychczasowe życie. Dziewczyna unika mężczyzn, stroni wręcz od jakichkolwiek bliższych relacji z płcią przeciwną. Wszystko się jednak zmienia gdy w salonie w którym pracuje zjawia się On - szarmancki i dobrze wychowany mężczyzna. Daniel jest jej zupełnym przeciwieństwem i co najistotniejsze - jest zajęty. Razem z Alice tworzą; jakby się miało wydawać; parę idealną. Jednak po spotkaniu z Eve chłopak nie może zapomnieć o uroczej i tajemniczej tatuażystce, a co najważniejsze ma dziwne przeczucie, że gdzieś ją już poznał. Czy ta dziwna fascynacja dopiero co poznaną kobietą wpłynie na życie Daniela?

Książka jest bardzo wciągająca. Już od pierwszych stron poznajemy życie Daniela oraz jego relacje rodzinne. Chłopak wychowuje się w kochającej rodzinie i niczego mu nie brakuje. Ma bardzo dobry kontakt zarówno z rodzicami jak i z młodszą siostrą. Daniel mieszka ze swoją dziewczyną - Alice, która jest chodzącym ideałem. To właśnie za jej namową para udaje się do salonu w którym pracuje Eve. Zakochani tatuują sobie symbole przypominające o ich miłości. Zrządzeniem losu nad tatuażem chłopaka pracuje Eve i to właśnie od tego momentu Daniel robi wszystko, aby poznać ją bliżej. Dotąd poukładane życie młodego mężczyzny diametralnie się zmienia. Przyszłość z Alice odchodzi na bok zastąpiona przez fascynację zdolną dziewczyną z salonu tatuażu.

Fabuła powieści jest bardzo ciekawa, szczególnie wątek relacji w jaką z biegiem czasu wchodzą Daniel i Eve. Dwójka zupełnie różnych i obcych sobie ludzi znajdująca nić porozumienia. Sama koncepcja całej historii jest bardzo interesująca. Zazwyczaj w książkach tego typu postacie są odwrócone - to kobieta jest szarą myszką, a mężczyzna nieokiełznanym wulkanem energii, którą trudno poskromić. W tej sytuacji jest odwrotnie: spokojny i ułożony Daniel oraz nieprzenikniona Eve. Podoba mi się także poruszony przez autorkę wątek tatuaży u młodych ludzi. Często malunki na ciele są negatywnie odbierane i powodują niechęć co do ich właściciela. Takie szufladkowanie i oceniane ludzi z góry nie zawsze się sprawdza i tak też mamy w tym przypadku.

Najważniejszy wątek poruszony w powieści to oczywiście wątek trudnej przeszłości. Wraz z biegiem wydarzeń poznajemy historię Eve, jej trudne dzieciństwo i jeszcze trudniejsze lata młodości. Bardzo mi się podoba, że książka nie jest tylko historią miłosną dwójki ludzi, ale porusza trudny i namacalny problem, z którym boryka się wiele osób. Często doświadczenia z przyszłości mają wpływ na nasze dalsze życie. Nie każdy ma to szczęście, żeby wychowywać się w pełnej i kochającej rodzinie. Zazwyczaj takie złe doświadczenia nie pozwalają ludziom iść na przód i torują drogę do szczęścia.

Podsumowując mam dobre odczucia co do książki. Myślę, że można ją śmiało polecić, ale raczej pełnoletnim czytelnikom z racji dość licznych, pikantnych scen. Nie jest to jednak kolejna, przewidywalna powieść o miłości. Porusza naprawdę ciężkie tematy takie jak trudne dzieciństwo i następstwa z nim związane, a także niełatwej miłości dwojga ludzi. Sądzę więc, że to naprawdę dobra pozycja szczególnie, że jest to pierwsza powieść autorki. Gorąco polecam i z niecierpliwością czekam na kontynuację historii Daniela i Eve.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)