sobota, 14 stycznia 2023

"Namiętne serce" - Laurelin Paige

Szybko jednak wróciły także te złe wspomnienia. Skomplikowane wspomnienia. Były jak tornado niszczące wszystko na swojej drodze. To ciągłe poczucie lęku…
Tytuł: Namiętne serce


Autor: Laurelin Paige


Data wydania: 07.12.2022


Wydawnictwo: Niegrzeczne książki


Liczba stron: 352


Moja ocena: 2/10


Autor recenzji: Wiktoria Sroka

Wyjawienie sekretu może wiele namieszać w odbudowującej się relacji Cada i Jolie, zwłaszcza jeśli ten sekret ma siedemnaście lat i to on był powodem wcześniejszego rozpadu związku jak i rezygnacji z ucieczki. Mimo prawdy, która ujrzała światło dzienne, ciągle pozostaje plan do zrealizowania, dodatkowo okazuje się, że stawką w wojnie nie jest już tylko życie dwójki osób, a kilkudziesięciu. Jak zareaguje Cade na nową rzeczywistość? Co tak naprawdę działo się w akademii Starka?


Próby zatrzymania jej w sercu przez te wszystkie lata były jak trzymanie w garści piasku. Codziennie jakaś część wymykała mi się z rąk. Co sprawiało, że tym bardziej desperacko trzymałem się tych jej części, które jeszcze mi pozostały.


Finały tom trylogii Dirty Wild autorstwa Laurelin Paige. Co tym razem przyniesie nam historia Jolie i Cadena? Jakie emocje wywoła zakończenie?


Po dwóch poprzednich tomach do całej serii podchodziłam z dużą rezerwą, nie spodziewałam się czegoś wow jak i również tego, iż zakończenie zmieni moje postrzeganie na całość, choć gdzieś w głębi liczyłam na takową zmianę, nie stało się tak. Mimo tego, iż zamysł na fabułę od samego początku wydawał się ciekawy, brakowało w nim czegoś, co wciągnęłoby mnie i jakoś bardziej zainteresowało. Dodatkowo po trzech tomach mam wrażenie, że wszystkie wydarzenia są aż nazbyt przedłużane, a całość mogłaby śmiało zakończyć się na jednym, maksymalnie dwóch tomach.

Jeśli chodzi o bohaterów, mam wrażenie, że w tym tomie wyblakli i stali się nijacy. I o ile w poprzednich częściach to oni podnosili ocenę całości, tak tutaj zdecydowanie ją obniżają. Cade był buntownikiem, który pomimo powrotu dawnych uczuć, nie chciał angażować się z powrotem w relację i o ile swoją zmianę argumentuje adekwatnie, mam wrażenie, że stał się okropnym pantoflarzem w negatywnym znaczeniu. Sama Joli irytowała mnie przez większość książki, jest niezdecydowana i zachowuje się tak, jakby chciała mieć ciastko i zjeść ciastko.


Na moją ocenę książki wpłynęły również absurdalne zachowania bohaterów, a zwłaszcza jedna gdy stwierdzili, że chcą mieć dziecko, po tym pada tekst „Zróbmy je teraz”, dawka cringu, jaka mnie wtedy zalała, była niewyobrażalna. Sam czas, kiedy padają te słowa, również nie spodobał mi się i w pełni odbiega od tematu książki, w tak ważnym momencie.


Warto również wspomnieć, że nie wszystkim może ta książka się spodobać i nie jest ona kierowana do wszystkich grup wiekowy, gdyż pojawia się temat handlu ludźmi i znane z poprzednich części znęcanie się psychiczne jak i fizyczne.

Klatka w końcu była otwarta,a ptak mógł ulecieć na wolność.


Podsumowując, uważam „Namiętne serca” za dość słabe zakończenie trylogii, która miała szansę na uratowanie. Ogromny minus jest za rozwleczenie akcji jak i samych bohaterów, o których wspominałam wcześniej. Jeśli miałabym powiedzieć, coś dobrego o niej to, to, że jeśli potrzebujecie książki, przy której nie będziecie musieli za dużo myśleć i szybko o niej zapomnicie to ta seria, nadaje się do tego idealnie.


"Namiętne serce" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)