czwartek, 11 stycznia 2024

"Balance" - Lucia Franco

Strach rzuca wyzwanie odwadze. Rzuca wyzwanie umysłowi. Kiedy znajdziemy w sobie odwagę, przestajemy się oglądać za siebie. Pozwala nam trwać i walczyć. Daje siłę do pokonywania przeszkód, które czyniły nas słabymi.
Tytuł: Balance

Autor: Lucia Franco


Data wydania: 22.11.2023


Wydawnictwo: Niegrzeczne książki


Liczba stron: 600


Moja ocena: 6/10


Autor recenzji: Wiktoria Sroka
On jest mistrzem olimpijskim i trenerem w elitarnej szkole sportowej. Kiedy otrzymuje propozycję, aby trenować córkę przyjaciela, zgadza się, lecz bardzo szybko tego żałuje.

Adrianna Rossi dzięki determinacji nauczyła się przekraczać granice własnych możliwości. Gdy spotyka się pierwszy raz ze swoim nowym trenerem Konstantinem Kounakovem, nie dorasta do standardów, których ten wymaga od swoich podopiecznych. Ostrzega on dziewczynę, że trening będzie brutalny, ale dzięki niemu jej talent rozkwitnie. Adrianna jest zdeterminowana i gotowa na wszystko, a jej nieposkromiony upór i siła woli zaczynają rozpalać w trenerze pasję. Moc i dominacja Kovy sprawiają, że Adrianna wychodzi ze swojej strefy komfortu. Jednak każdy kontakt podczas intensywnego treningu podsyca napięcie między trenerem a podopieczną, a to nieuchronnie prowadzi ku obezwładniającej namiętności.


Ja jestem ćmą, a ty płomieniem. To niepowstrzymany pociąg, który skończy się totalną destrukcją.


W ostatnim czasie coraz więcej zaczęłam sięgać po te bardziej urocze romanse, jednak obok “Balance” nie mogłam przejść obojętnie, zwłaszcza gdy dowiedziałam się, że jest to romans pomiędzy gimnastyczką i jej trenerem, już to wystarczyło mnie przekonać mnie do niej. Jednak czy była warta uwagi?


Na spore wyróżnienie zasługują dwa aspekty, mianowicie styl pisania autorki oraz umiejętność tworzenia przez nią atmosfery. Jeśli chodzi o styl pisania, jest zarówno prowokujący, jak i subtelny. Lucia Franco posługuje się językiem, który potrafi budować napięcie i intensywność scen, jednocześnie oddając bogactwo emocji i zawiłość relacji między bohaterami. Jeśli chodzi o atmosferę, dawno nie poznałam historia, w której była ona tak dobrze wykreowana. Opisy, dialogi i narracja zbudowane są w taki sposób, by wprowadzić czytelnika w wir napięcia i intensywności. Czytelnik niemalże odczuwa emocje bohaterów, doświadczając ich wzlotów i upadków.


Pora na najbardziej wyczekiwaną część recenzji, czyli bohaterowie. Ich kreacji bałam się chyba najbardziej, końcowo jednak okazało się ona poprawa i przyjemna w odbiorze. I Adrianna i Konstantin (Kov) są bardzo ciekawymi postaciami, jednak nie wiem, czy na tyle, by zatrzymać mnie przy sobie, przez pięć tomów serii. Przechodząc do bohaterów, Adrianna Rossi przedstawicielka silnej, niezależnej kobiety. To postać o głębokich uczuciach, które ukrywa swoje wewnętrzne zranienia i tajemnice. Jej siła tkwi w determinacji i umiejętności maskowania emocji, ale równocześnie skrywa ona potrzebę bliskości i zrozumienia. W miarę jak historia się rozwija, odkrywamy, że jej pozornie niezdobywaną fasada kryje głęboki emocjonalny chaos, co czyni ją postacią bardzo realistyczną i wzruszającą. Kova postać, która emanuje magnetyczną aurą i wydaje się być pewna siebie. Jest to osoba, która pozornie panuje nad wszystkim, ale wewnętrznie zmaga się z własnymi wątpliwościami i zranieniami. Jego złożona osobowość sprawia, że czytelnik dostrzega konflikt między jego zewnętrzną pewnością siebie a wewnętrznymi lękami.


Czymś równie koniecznym w przypadku tej historii, jest zaznaczenie, że zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia, sięgając po nią, proszę, pamiętajcie o tym.


Patrzył na mnie z góry zamyślonym wzrokiem, a ja miałam wrażenie, że wpadam w otchłań bez dna. Całą uwagę skupiałam na nim, nie byłam w stanie odwrócić wzroku. Wysysał ze mnie emocje, jakby się nimi karmił. I prawdę mówiąc, nie miałam ochoty patrzeć nigdzie indziej niż tylko na niego.Podsumowując, uważam "Balance" autorstwa Lucia Franco za historię, po która ma rozbudowaną fabułę, nie tylko skupiającą się na aspekcie fizycznym związku, ale także na emocjach, konfliktach i trudnościach, z jakimi zmagają się główne postacie. Autorka wplata różnorodne elementy, takie jak tajemnice bohaterów, zawiłe relacje czy wewnętrzne konflikty, nadając historii głębi i wielowarstwowość.


"Balance" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni…


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)