poniedziałek, 31 stycznia 2022

Idealnie nieidealna - Monika Garska

Czy dałam się wciągnąć w wyścig ku ideałowi? Tak. Czy ta książka ma pomóc mi z tym walczyć? Tak. Czy znajdę czas na jej przeczytanie? Tak. Uda mi się? Tak. Powiedz TAK swojemu rozwojowi, wolności od wygórowanego standardu i drodze do szczęścia. A zacznij od tej książki.


Nr. recenzji:
513
Tytuł: „Idealnie nieidealna"
Autorka: Monika Garska

Liczba stron: 158

Data polskiego wydania: 2021

Wydawnictwo: Novae Res

W moim odczuciu: 6/10

Autorka recenzji: Małgorzata Górna


Dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Nie wiem. To był impuls, jakbym podświadomie czuła, że potrzebuję czegoś, co mi pomoże i podniesie mnie na duchu. Uwolnić się od tych wszystkich myśli, przez które czuję się nieidealna? Marzenie! Ta książka pozwoliła mi na odkrycie kolejnej cząsteczki siebie, odpuszczenie pewnych spraw, czy refleksję. Istotne jest to, że poradnik nie jest tajemniczą złotą receptą na szczęście - jest jedynie małym kroczkiem i pomocą przy wejściu na ścieżkę lepszego życia. Myślę, że nie wszystko trafi do wszystkich, ale z pewnością każda z nas wyniesie z tej lektury coś dla siebie, co może zastosować w codziennym myśleniu o fajniejszej, szczęśliwszej i pewniejszej wersji siebie.


Na wstępie wspomniałam o pogoni za idealizmem i o...Czasie. W nieustannym biegu o tytuł "Pani idealnej" zapomniałyśmy, że wcale nie musimy takie być. Ktoś musiał nam o tym przypomnieć. Autorka doskonale sprawdziła się w tej roli. Napisała krótką, małą, prostą w odbiorze książkę z przesłaniem. Coś, co przeczytamy szybko, zmieścimy do przeładowanej torebki i wyniesiemy z tego mądrości dla siebie, by zastosować je w życiu codziennym. Monika Garska pisze o tym w taki sposób, że wydaje się to banalnie proste. Tego mi często brakuje w poradnikach - ciągną się w nieskończoność i niewiele dają. Tutaj jest odwrotnie. Chociaż mam mały przytyk ze strony technicznej - nie wiem czy to specjalnie, żeby książka była szczuplutka, ale odniosłam wrażenie, że czcionka jest troszeczkę za mała. Tak poza tym to wszystko świetnie. Nic tylko przeczytać i działać!


Co do samej treści, to nie dowiedziałam się niczego, czego bym wcześniej nie wiedziała lub nie przeczuwała. Jednak, tak jak już wspominałam, dzięki temu że zostało to ujęte "inaczej" to więcej z tego wyciągnęłam. Podczas czytania można odnieść wrażenie, że ciągle czytamy o tym samym, masło-maślane kopiuj-wklej. Ale myślę że to tylko wrażenie, a nawet jeśli - takie tematy trzeba poruszać i omawiać je wiele razy. Nie wiadomo za którym razem uda nam się osiągnąć kolejny stopień świadomości. Cieszę się, że trafiłam na tę książkę akurat w takim momencie swojego życia. Zmusiła mnie do refleksji i otworzyła oczy. Nie muszę robić wielu rzeczy, których od siebie wymagam, ale nauczenie się tego wymaga czasu. Czasu zazwyczaj jest mało, dlatego tak istotną kwestią jest dopasowana ilość wartościowych treści.


Jeśli chcecie przeczytać coś lekkiego, z ironią, dobrą radą i na szybko - Idealnie nieidealna sprawdzi się w sam raz. Być może to będzie wasz impuls do zmiany, a takie książki są najlepsze! Polecam cieplutko.


Małgorzata Górna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)