piątek, 7 stycznia 2022

„Krwawa klątwa" Annette Marie

Jeśli fantastyka i romans są połączone w jednej książce, to jest duża szansa, że taka powieść mi się spodoba. W przypadku tej trylogii tak chyba jest, ponieważ, to już ostatni tom, który wyszedł, a ja go pochłonęłam.                                  Nr. recenzji:
534

Tytuł: „Krwawa klątwa"

Autor: Annette Marie

Tłumacz: Grzegorz Gołębski

Liczba stron: 408

Data polskiego wydania: 15 września 2021

Wydawnictwo: Young

W moim odczuciu: 7/10

Autor recenzji: Daria Pogodzińska
Clio bardzo ufała swojemu bratu, myślała, że jego intencje są szlachetne, a chłopak chce, aby ich tereny były bezpieczne. Wykradzione zaklęcie z Podziemia może narobić ogromnych szkód, a trafiło ono w ręce brata Clio, która myliła się co do jego zamierzań. Bastian za jego pomocą chce wywołać wojnę. Dziewczyna wraz z inkubem zmierzy się z niebezpieczeństwem, które wisi w powietrzu. Tak jak to niebezpieczeństwo, tak samo obecna jest chemia pomiędzy bohaterami, ale Lira nadal jest niepewny, w końcu jest inkubem, dla którego prawdziwa, mocna relacja romantyczna nie jest możliwa. Jak zakończy się historia?

Jedną z moich preferencji czytelniczych jest to, że lubię dużą ilość akcji. W sytuacji, kiedy mam do czynienia z pierwszym tomem serii to preferuje dokładne wprowadzenie do świata, a przy następnych częściach, aby historia była wartka, żeby czytelnik od początku był zainteresowany przebiegiem sprawy, a w tym, żeby elementy fantastyczne były nadal jasne dla odbiorcy. "Krwawa klątwa" od początku posiada duża ilość akcji, między innymi potyczki, które nadaj ą tempa i są takim motorem do dalszego czytania. Przez szybki rozwój sytuacji, mogłam od razu zainteresować się powieścią, a kartki przewracały się same. Intryga obecna w lekturze jest na pewną jej zaletą, to jak się potoczyły sprawy związane z bohaterami, czy to jeśli chodzi o Bastiona, ojca Clio, czy jeszcze innych pobocznych, to tego się nie spodziewałam, myślę, że czytelnik spodziewa się innego obrotu spaw, a zostaje zaskoczony. Relacja między Clio a Lirą pełna jest namiętności, czemu nie można się dziwić ze względu na to, kim jest mężczyzna, są też oni przyjaciółmi, wspierają się i jedno o drugie będzie walczyć do końca. Przy pierwszych tomach nie byłam fanką tej pary, ponieważ wydawało mi się, że ich relacja rozwija się za szybko, co traci na wiarygodności, ale po takim czasie i tym, co razem przeszli, staje się to realne i miłe dla serduszka, jak się o tym czyta.

Jak wspominałam wcześniej, lubię akcje i prosto wytłumaczone światy fantastyczne, z prostego powodu, moja wyobraźnia stara się wszystko zilustrować, tak więc ważne jest dla mnie, aby świat przedstawiony był dobrze opisany, by nie sprawiało mi to problemów z odnalezieniem się w fabule, jak i zyskanie największej przyjemności z czytania. "Krwawa klątwa" jak dla mnie ma słabo wykreowany i opisany świat. Fabuła rozgrywa się między trzema światami, a przemieszczanie się pomiędzy nimi jest dziwne. Autorka stara się opisać, jak wygląda ta podróż, ale nadal jest to dla mnie ciężkie do zrozumienia, tak samo, jak miejsce akcji, które jest różne. Łapałam się na tym, że wiem co się dzieje, kto w tym uczestniczy, ale jeśli miałabym opisać miejsce to ciężko.

Trylogia mistrza magii znajdzie swoich fanów, jak i przeciwników, myślę, że jednak tych będzie mniej. Całość kierowana jest dla młodzieży, jednak nie dawałabym tego tym młodszym, ponieważ język i sceny miłosne, są wyraziste. Trzecia część nie odbiega jakością od pozostałych, a uważam nawet, że początek książki jest najlepszy ze wszystkich. Jako zalety powieści to na pewno jest wątek romantyczny, kreacja postaci, intryga i wartka akcja. Jeśli chodzi o te elementy, które mniej mi się podobały to kreacja świata. Nie była to słaba książka, ale nie pałam do niej miłością, była to intrygująca przygoda z twórczością Pani Annette Marie, ale nie pozostanie na długo w moje pamięci. Mimo to polecam ją, można przysiąść do całej trylogii w jeden weekend i miło spędzić czas.

Tania książka oferuje w swojej ofercie powieść "Krwawa klątwa"
Więcej romansów w popularnej księgarni Tania książka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)