Insta


środa, 13 marca 2024

Przegląd projektów społecznych #9


Wracamy z przedstawianiem projektów społecznych. Jest wiele ciekawych inicjatyw, o których warto wspomnieć. Słyszeliście już o tych poniższych? Może znacie inne, genialne projekty? Koniecznie dajcie znać!
Olga Sulek i Karolina Kacprzyk


#47 „PrawnikWZasięgu.pl”

W obecnych czasach dostęp do profesjonalnej pomocy prawnej jest ważnym elementem dla społeczeństwa, mimo to wciąż jest on bardzo ograniczony, czego głównym powodem są problemy finansowe. Chcąc wesprzeć społeczeństwo, wychodzimy ze wsparciem, rozpoczynając tym samym projekt społeczny PrawnikWZasięgu.pl


Prawnicy angażujący się w ten projekt oferują swoją wiedzę i doświadczenie w sposób bezpłatny, udzielając porad prawnych online. Oferują różnorodne specjalizacje, co pozwala na kompleksową obsługę w zakresie wielu dziedzin prawa. Pomoc można uzyskać poprzez udział w dyskusjach na forum lub kontaktując się bezpośrednio ze zweryfikowanymi prawnikami za pośrednictwem wiadomości prywatnych, lub poprzez infolinię +48 22 247 20 40 wewn. 8.


„Naszym celem jest zapewnienie wsparcia i rozwiązania prawnych problemów dla jak największej liczby osób, niezależnie od ich sytuacji finansowej czy lokalizacji” – mówi Piotr Żamojta, koordynator projektu. – „Wierzymy, że dostęp do pomocy prawnej powinien być powszechny i łatwo dostępny dla każdego.”


Projekt PrawnikWZasięgu.pl to inicjatywa, która łączy profesjonalizm z zaangażowaniem społecznym, dając możliwość skorzystania z pomocy prawnej każdemu, kto jej potrzebuje.


Po więcej informacji jak i możliwość skorzystania z pomocy prawnej zapraszamy na stronę PrawnikWZasięgu.pl


Jeżeli jesteś prawnikiem, skontaktuj się z nami, aby uzyskać status zweryfikowanego prawnika! Projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Sponsor główny Grupa Ineris Polska - Strony www szyte na miarę możliwości | www.ineris.pl #48 „Światło Młodych”

"Światło Młodych" to projekt społeczny autorstwa Emilii Lesiak i Leny Zawadzkiej. Inicjatywa edukacyjna skierowana do młodych ludzi mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej i politycznej w docelowej grupie wiekowej. Celem projektu jest dostarczenie młodym ludziom wartościowych informacji oraz zachęcenie do aktywnego udziału w życiu społecznym, dzięki publikowaniu postów, quizów i przeprowadzaniu rozmów z ciekawymi gośćmi, którzy dzielą się swoją wiedzą, jednym z nich był pan Marcin Jozefaciuk - polityk, który przybliżył nam swoją pracę. Nie zabrakło również rzeczniczki praw dziecka pani Moniki Horna-Cieślak i jej społecznego zastępcy pana Jana Gawrońskiego przekazujących istotne informacje na temat praw dziecka oraz problemów dotyczących młodych osób. Dzięki różnorodnym formom aktywności młodzi uczestnicy mają możliwość zdobycia cennych umiejętności i wiedzy, która może wpłynąć pozytywnie na ich życie i przyszłość. Projekt ten jest doskonałym przykładem działania społecznego, które angażuje młodych ludzi w sprawy publiczne i uczy ich, jak korzystać z wiedzy oraz doświadczenia innych osób, aby samodzielnie podejmować mądre decyzje.#49 „Cynik i filozof w kapeluszu-Jan Nowicki"

"Cynik i filozof w kapeluszu - Jan Nowicki" to projekt dwóch uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego we Włocławku realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Celem jest rozpowszechnienie postaci wybitnego aktora Jana Nowickiego oraz promocja polskiej kultury wśród młodzieży. W ramach swoich działań dziewczyny przeprowadziły i udostępniły wywiady z przyjaciółmi oraz osobami z otoczenia Pana Jana (z Markiem Kondratem, Anną Seniuk, Stanisławem Brejdygantem, Pawłem Potoroczynem, Konradem Mastyło, Jackiem Bławutem, Danielem Olbrychskim, Haliną Mlynkovą oraz Łukaszem Maciejewskim). Dodatkowo zorganizowały w szkole spotkanie z Muńkiem Staszczykiem, a już w najbliższym czasie ich szkołę odwiedzi jeszcze dwóch wspaniałych gości. Zwieńczeniem działań będzie projekcja krótkiego filmu dokumentalnego, który powstanie podczas trwania projektu. Po więcej zapraszamy na naszego Facebooka.

#50 „TEEN(net)”

Pierwotnym celem mediów społecznościowych było umożliwienie komunikacji, jednak wraz z rozwojem zaczęły również one spełniać funkcję jako źródła informacji czy rozrywki. Niestety oprócz pozytywnych aspektów, mają one również te negatywne jak zaniedbywanie obowiązków, nauki, pracy czy relacji, a to wszystko przez chęć życia online niekoniecznie łączącym się z chęcią życia realnego. “TEEN(net)” to projekt założony przez grupę licealistek z IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach, którego celem jest uświadomienie, jak poważny wpływ na życie obecnego społeczeństwa ma internet, analizując zarówno pozytywne jak i negatywne skutki użytkowania mediów społecznościowych czy rozważając problem na płaszczyznach edukacyjnych, zdrowotnych, ale i relacjach międzyludzkich. Działania kierowane są głównie do młodzieży, ale również do wszystkich obecnych w życiu online. Wierzymy, że zrozumienie wpływu mediów społecznościowych na młodzież prowadzi do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z tych platform. W ramach projektu przeprowadzonych zostało już kilka warsztatów i prelekcji, a oprócz tego aktywnie działamy w social mediach. Zachęcamy do śledzenia naszych dalszych działań!

#51 „THE anxieTEA”

W ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, trzy zaangażowane licealistki postanowiły stawić czoła narastającemu problemowi stresu wśród rówieśników. Projekt „THE anxieTEA” to ich odpowiedź na potrzebę wsparcia psychicznego, wyrażona poprzez kreatywną reklamę społeczną.


Na profilach społecznościowych projektu regularnie pojawiają się inspirujące posty informacyjne, ukierunkowane na edukację społeczności na temat zdrowego radzenia sobie ze stresem. Nie brakuje również fascynujących ciekawostek, w tym popularnych cytatów celebrytów i refleksji na temat uczucia niepokoju.


Unikalnym aspektem „THE anxieTEA” jest partnerstwo z renomowanymi firmami, takimi jak Avon i Fundacja BGK, co przekłada się na wsparcie projektu przez doświadczonych mentorów. Treści projektu skupiają się głównie na dwóch platformach - Instagramie i TikToku, co pozwala dotrzeć do różnorodnej grupy odbiorców, zarówno tych preferujących dłuższe treści, jak i entuzjastów krótkich, dynamicznych filmów.


Zapraszamy do śledzenia profili „"THE anxieTEA” na Instagramie i TikToku, gdzie czeka mnóstwo inspiracji dotyczących radzenia sobie ze stresem. To nie tylko szansa na lepsze zrozumienie stresu, ale także okazja do budowania zdrowszych nawyków psychicznych. Dołączcie do społeczności „THE anxieTEA” i razem odkrywajcie nowe sposoby na radzenie sobie ze stresem w dzisiejszym, wymagającym świecie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)