Insta


piątek, 22 marca 2024

"Hate between us" - Anna Smol

Życie toczy się tu i teraz. Nie wiesz, co będzie jutro... i czy w ogóle będzie, dlatego odważ się żyć.
Tytuł: Hate between us

Autor: Anna Smol

Data wydania: 14.02.2024

Wydawnictwo: Papierowe serca

Liczba stron: 392

Moja ocena: 7/10

Autor recenzji: Wiktoria Sroka
Czy istnieje gorszy wróg niż dawny przyjaciel, który zna wszystkie twoje tajemnice? Rosalie Clark miała zaledwie sześć lat, kiedy wraz z rodziną przeprowadziła się do Eatonville. Niestety szybko okazało się, że nowe otoczenie wcale nie pomoże jej rodzicom przepracować pewnych problemów. Coraz częstsze kłótnie i panująca w domu zła atmosfera ciążyły na sercu małej Rose. W dodatku w tym głupim miasteczku nie znała nikogo, z kim mogłaby się pobawić. Dopóki nie spotkała dziwacznego chłopca z domu obok. Liam stał się dla niej wszystkim – prawdziwym przyjacielem, a z upływem lat kimś znacznie więcej. Pierwszym pocałunkiem, pierwszą miłością, pierwszym razem. Jedyną osobą, która ją rozumiała. Do czasu. Kilka rzuconych w gniewie słów na zawsze odmieniło ich relację. Rosalie uciekła z Eatonville, poprzysięgając sobie, że nigdy więcej tu nie wróci. Po dwóch latach choroba ojca zmusza ją jednak do przyjazdu. Co się stanie, gdy na jej drodze znów stanie Liam? Czy uda im się naprawić to, co z taką łatwością zniszczyli? A może będzie ich łączyć już jedynie nienawiść?

Hate Between Us to niezwykle emocjonalna powieść, ciesząca się uznaniem wśród polskich czytelniczek Wattpada. Poznaj historię Rose i Liama, którzy będą musieli przejść niezwykle trudną drogę, aby odnaleźć utracone uczucie.


Po ostatnich debiutach na bardzo wysokim poziomie, chcąc nie chcąc do kolejnych podchodzę już z większymi oczekiwaniami i mimo mani robienia researchu przed wybraniem danej książki, zdarzają się takie przypadki jak “hate between us”, które są impulsem, ślepym wyborem, ale i głosem intuicji.


Coś, co już po paru rozdziałach rzuca się w oczy to sposób kreacji bohaterów, autorka stworzyła postacie charakterne i indywidualne. Rosalie i Liam są jak dwie krople wody, choć z pozoru całkiem różni, po czasie okazują się bardzo podobni do siebie czy to cechami charakteru, rzucanymi odzywkami czy podejściem do życia. Bo choć jedno zarzuca drugiemu, że patrzy tylko na to co widzi, nie próbując poszerzyć punktu widzenia, druga strona robi dokładnie to samo, zamykając siebie w złotej kuli, gdzie prawda nawet jeśli niepełna jest jedna. Co do postaci drugoplanowych bardzo ich polubiłam, Hope, Dylan i Nick stanowią część paczki, która jest dziwna, jednak ma ona swój urok, dzięki któremu nie da nie polubić się tego grona choćby w minimalnym stopniu.


Najbardziej błahym jednak zarazem najbardziej irytującym mnie aspektem książki była narracja trzecioosobowa, za którą jak się okazało, nie przepadam. Nie potrafiłam w pełni skupić się i wielokrotnie choćby najmniejszy szmer wydawał się ciekawszy od dalszej lektury, mimo to brnęłam dalej, co w pewnym momencie mogło być błędem, gdyż nie odebrałam jej tak, jak mogłam. Im dalej, tym gorzej czytało mi się, a szansa na zapamiętanie tej historii choć trochę lepiej oddalała się coraz szybciej.


Co do fabuły, niewiele pamiętam właśnie przez narrację, jedyne co to, że była ona “przyjemna”, nic na siłę nie było rozciągane w czasie, ale również, nie działo to w drugą stronę, czyli akcja nie pędziła na chybił trafił. 


Podsumowując uważam “Hate between us” autorstwa Anna Smol za książkę wartą uwagi, jeśli lubicie zrównoważoną historię, przy której będziecie dobrze się bawić, śmiać, ale również i płakać. Pojawia się wiele wątków jak przyjaźń, zakochanie, wrogowie, a co za tym idzie motyw hate to love, jeśli jesteście jego fanami, gwarantuje, że historia Rosalie będzie dla Was idealna.


"Hate between us" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)