poniedziałek, 13 kwietnia 2020

Przegląd najciekawszych projektów społecznych #7*7? Ależejakto. No cóż, zabrakło mi terminów dość standardowo, a więc muszę czarować z kalendarzem, tak. Ja sobie również tego nie wyobrażałam, aczkolwiek nie mogę narzekać - każda kolejna wzmianka o projekcie społecznym cieszy, jakbym miała kolejnego własnego corgisia pod opieką (tak, tą niebożnie drogą rasę psa).
Wiktoria Trebuniak

#36 „Work from Inspirations II 

Projekt tworzą młodzi, utalentowani oraz pomysłowi ludzie, zrzeszeni w stowarzyszeniu „RedFox”, którzy chcą edukować i zachęcać do działalności obywatelskiej poprzez dostarczanie światu nowoczesnych technologii.  Właśnie dlatego stworzyli aplikację internetową Sworker ułatwiającą firmom, przedsięwzięciom, organizacjom pozarządowym oraz grupom nieformalnym zarządzanie pracą zespołu. Aplikacja służy również do tworzenia stron internetowych: stron projektów oraz stron wydarzeń. Interfejs Sworkera jest stworzony tak, by każdy chętnie mógł z niego korzystać na co dzień - co oznacza, że jest prosty i łatwy w użytkowaniu. Dzięki tej aplikacji większość stron, których dotychczas używaliśmy do organizacji naszej pracy, dzielenia się plikami oraz informowania naszej społeczności o swoich działaniach i wydarzeniach, odejdzie w zapomnienie. To właśnie w Sworkerze znajdziemy to wszystko w ramach jednej aplikacji, jednakże w znacznie poprawionej, rozbudowanej i co najważniejsze dostosowanej wersji. Dlatego Sworker to innowacyjny przyszłościowy projekt, który ułatwi pracę wielu ludziom oraz organizacjom. Jedna platforma, która bez konieczności posiadania wiedzy informatycznej pozwala zaspokoić wszystkie podstawowe potrzeby projektu społecznego. Gdyby tego jeszcze było mało, w aplikacji oferują wyszukiwarkę darmowych materiałów creative commons, co ułatwia pracę koncepcyjną i audiowizualną przy projektach. Aplikacja w ramach projektu jest w 100% darmowa i nie ma żadnych mikro-płatności ani opłat startowych.  Dlatego Sworker jest wyjątkowy i przeznaczony dla każdego. Spróbuj, a przekonasz się sam i zostaniesz na dłużej.   

Zapraszamy do aplikacji:  https://beta2.sworker.net/ 

 #37 „Ekoakcja 

Bardzo duża część społeczeństwa nie ma świadomości jak duże znaczenie mają ich czyny wobec środowiska. Bagatelizują najprostsze czynności które mogłyby pomóc lub chociaż ułatwić innym pomoc. Czy robią to świadomie? Autorzy projektu podejrzewają, że problemem jest niewiedza. Niesortowanie śmieci, umyślne zaśmiecanie i inne tego typu zachowania to najwyższy stopień ignorancji wobec środowiska jak i nas samych, bo kto jak nie my żyje na tym świecie, kto rozwija technologie i kto jest na szczycie ekosystemu. Nie zdajemy sobie sprawy z jak ogromnym problemem przyjdzie nam stoczyć walkę. I nie wiemy jakie piekło gotujemy kolejnym pokoleniom. NASZA planeta poradzi sobie z nie jednym, ale czy poradzi sobie z nami? Nawyki dorosłych, rodziców od zawsze przejmują dzieci, w mniejszym czy większym stopniu, wiec skoro rodzic ma nie segregować to po co dziecko ma to robić. Projekt lekko zmienił zasady gry, zasady przejmowania nawyków. Dlatego docierają do uczniów szkół podstawowej, osób, które nie mają jeszcze wyrobionych nawyków. Prowadzą szereg warsztatów tłumacząc jak ważna jest ekologia, ponieważ wychodzą z założenia, że powinniśmy wiedzieć zarówno o tym jak segregować śmieci i oszczędzać wodę, jak i o tabliczce mnożenia. Recykling to jeden z naszych ratunków. Myślmy o tym, że im więcej rzeczy z których skorzystaliśmy pójdzie do recyklingu tym mniej wyprodukujemy śmieci.

 #38 „BezMetki 

Wyobraźcie sobie zwykły wypad na miasto, powrót do domu lub wizytę w kawiarni. Przechodząc widzicie osobę, która zupełnie wyróżnia się z tłumu - ubrana nieco inaczej niż reszta otaczających ją ludzi, wydawać się może dziwnie i „niemodnie”, jest po prostu inna. Jaka jest Wasza reakcja? Ten specyficzny  wzrok, kiedy staracie się udawać, że wcale nikt się nie wpatruje, cicha uwaga do znajomych, znaczący uśmiech.
Odwróćmy teraz role: jesteście tą właśnie osobą. W głębi myślicie, że wyglądacie świetnie, czujecie się dobrze, ale widząc te wszystkie reakcje stopniowo odczuwacie utratę tej pewności siebie, a radość powoli znika.

BezMetki to projekt kierujący się do Was, niezależnie, po której z tych stron się znajdujecie. Grupa młodych ludzi, działających w ramach platformy Zwolnieni z Teorii, zauważyła problem, który jest pomijany i rzadko poruszany. Jest nim dyskryminacja i wyśmiewanie ludzi, którzy na codzień nie noszą ubrań z wielkim logiem, czy też popularnej odzieży z sieciówek, ale wybierają te z drugiej ręki tworząc oryginalne stylizacje. Ich właśnie starają się wspierać założyciele, jednocześnie ukazując rzeczy z second handów z innej perspektywy niż to do tej pory było przyjęte. Celem jest udowodnienie, że to żaden wstyd nosić odzież używaną i pokazać jak ważne jest tworzenie swojego własnego, indywidualnego stylu, przez który można wyrazić swoją osobowość, dołączając do tego dodatkową korzyść dla środowiska. W skrócie - grupa ta chce zmienić świat na lepsze. Działają w mediach społecznościowych publikując swoje prace z sesji zdjęciowych, aby inspirować odbiorców i skłonić ich do refleksji kreatywnymi opisami. Jednak kampania to nie tylko zdjęcia - swoich beneficjentów angażują poprzez wiele konkursów oraz warsztaty modowe z obróbki i doboru odzieży, które odbyły się pod koniec lutego. Chociaż pandemia pokrzyżowała im plany wielkiego finałowego pokazu mody, zespół nie zwalnia tempa i pracuje nad końcowym projektem, w który ponownie mogą włączyć się obserwatorzy. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia profilu BezMetki na Instagramie oraz Facebooku, gdzie możecie być na bieżąco z ich działaniami. To Ty bądź metką własnych ubrań!

 #39 Bez SENsu 

Autorzy projektu zauważyli, że wśród ich samych oraz ich znajomych, że dużo czasu poświęcają na naukę kosztem snu co jest Bez SENsu! Z tego powodu zorganizowali warsztaty w pobliskiej szkole, podczas których namawiali do czegoś, co wszyscy uwielbiamy - SPANIA! Żeby wzmocnić siłę przekazu pokazali im zalety i plusy wyspania, o których mogli nie mieć pojęcia, a także zapoznali ich z naprawdę efektywnymi metodami nauki, które mają zaoszczędzić ich czas i pomóc w nauce. Dodatkowo na Facebooku przez ponad miesiąc zamieszczali ciekawe fakty i ciekawostki mające zaciekawić tematem snu. #40 Gimnastyka dla języka 

Gimnastyka dla języka to projekt, który za swój cel obrał przełamywanie barier językowych. Wiele osób mimo dobrej znajomości języka obcego nie potrafi w nim rozmawiać, często ze strachu przed popełnieniem błędu. Aby przełamać te bariery, organizowane są warsztaty, na których można porozmawiać w aż 7 językach!. Są to angielski, włoski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski a także polski (dla obcokrajowców). Warsztaty odbywają się w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie. Uczestnicy grają także w gry językowe, pozwalające otworzyć im się na rozmowę. Odwiedzający to nie tylko Polacy, ale także ludzie z całego świata! Obecnie, w związku z pandemią, warsztaty odbywają się na serwerze Discord, na który może wejść każdy i znaleźć rozmówcę w każdej chwili.

Facebook: https://www.facebook.com/gimnastykadlajezyka1/notifications/  
Discord: https://discord.gg/PfcUD2Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)