sobota, 11 kwietnia 2020

Ekranizacja ,,Rywalek"! REŻYSERKA-FEMINISTKA Z ARABII SAUDYJSKIEJ?


Słyszeliście już o tym, że pojawiły się pierwsze potwierdzone informacje o ekranizacji serii ,,Rywalki" Kiera Cass? Oto oficjalne tłumaczenie newsa, który kilka godzin temu zalał sieć!

Droga do ekranizacji Rywalek była długa i wyboista. Prawa autorskie zostały sprzedane (i nawet reżyser został wybrany w 2016 roku), aczkolwiek od tamtego czasu sprawa całkowicie cichła. Całe szczęście, Kiera Cass od tamtego czasu cały czas pytała o aktualności generalnie cały czas i dzięki temu...
SERIA RYWALKI ZOSTANIE ZAADAPTOWANA PRZEZ PORTAL NETFLIX!
Tak, tak, seria Rywalki zostanie zekranizowana przez Netfix! W końcu doczekamy się filmu z naszych snów i zobaczymy Maxona i Americę! WYBRANO REŻYSERA - Haifaa Al-Mansour. Jest ona międzynarodowym reżyserem pochodzącym z Arabii Saudyjskiej, pierwszym reżyserem-kobietą w tamtym kraju! Jej dotychczasowe filmy bardzo wspierają feminizm. Z całą pewnością jest to wiadomość, którą warto mieć na uwadze, w szczególności biorąc pod uwagę tematykę książki. 

Haifaa Al-Mansour jest reżyserką filmów jak:


  • Dziewczynka w Trampkach (wielokrotnie nagradzany) - o Wadjdzie, która ma 10 lat i marzy o rowerze. Aby go zdobyć, dziewczynka bierze udział w konkursie recytatorskim Koranu. Jednak w jej kraju kobietom nie wolno prowadzić żadnych pojazdów...

  • The Perfect Candidate - opowiada historię młodej lekarki, która walczy o miejsce w radzie gminy. Dziewczyna prezentuje obraz niedawnych reform w Arabii Saudyjskiej, jednak głównie ukazuje jakich nadal brakuje.

  • Mary Shelley - biograficzna opowieść o autorce powieści Frankenstein.

PRODUKCJE NETFLIX:

  • Chwyć życie za włosy - Violet jest zmęczona czekaniem na oświadczyny i zrywa z długoletnim partnerem. Podejmuje decyzję o metamorfozie, a podczas jej wykonywania, poznaje właściciela salonu fryzjerskiego...Zmęczona czekaniem na oświadczyny Violet zrywa z długoletnim partnerem. Dokonując szokującej metamorfozy, poznaje właściciela salonu fryzjerskiego. 

  • The Society - serial o grupie nastolatków, starających się przetrwać w ich własnym mieście... Pozbawieni własnych rodziców.

Jak widać - autorka ma doświadczenie zarówno w ekranizowaniu opowieści o niesamowitych kobietach, jak również tych zwyczajnych - o nastolatkach, czy komediach romantycznych. Pozostaje mieć nadzieję, że wykorzysta swoje umiejętności i stworzy ekranizację, na którą najbardziej na świecie warto było czekać. Wierzę, że jej się powiedzie i cóż, mam nadzieję, że film pojawi się jak najszybciej! Nie umiem się doczekać ogłoszenia obsady aktorskiej. 

Czy to koniec dobrych informacji? 

OTÓŻ NIE!


Już w maju premierę ma najnowsza część serii Rywalki - Narzeczona!
A dodatkowo - nasz portal, www.czytelnika.pl, miał okazję objąć książkę patronatem medialnym

W związku z tym ogłaszamy nabór do akcji blogerskiej, o której więcej dowiecie się już wkrótce!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)