niedziela, 21 czerwca 2020

„Na odległość. The Kissing Booth. Tom 2" - Beth Reekles

Szkoła średnia, pierwsze zauroczenia i miłości. Przyjaciele, którzy są na wyciągnięcie ręki i decyzja, z którą przychodzi się zmierzyć przy wyborze dalszej drogi kształcenia - studiów wyższych. Zapewne większość z Was kojarzy tytuł „The Kissing Booth", od którego zaczęła się seria powieści. Dodam nawet, że była to jedna z pięciu najlepiej sprzedających się książek młodzieżowych w 2018 roku! Pojawił się nawet film na jej podstawie. „Na odległość" to druga część powieści o życiu pewnej paczki znajomych w szkole średniej.

Nr. recenzji: 379
Tytuł: „Na odległość. The Kissing Booth. Tom 2"
Autor: Beth Reekles
Tłumacz: Patrycja Zarawska
Liczba stron: 334
Data polskiego wydania: 17 czerwca 2020
Wydawnictwo: Insignis
W moim odczuciu: 8/10


Elle Evans rozpoczyna właśnie ostatni rok szkoły średniej. Jest to dla niej trudny okres ze względu na wyjazd jej chłopaka Noah na studia. Przyjaciel Lee także nie poświęca jej tyle czasu co wcześniej. Pomimo dużej paczki znajomych Elle czuje się zagubiona i osamotniona. Tęskni za swoim chłopakiem i za przyjacielem, którzy coraz rzadziej się odzywają. Na horyzoncie pojawia się wówczas nowy chłopak, który właśnie zmienił szkołę i przypadkowo trafił do paczki Elle. Czy nowy chłopak zawróci w głowie naszej głównej bohaterce? Jak potoczą się losy związku Elle z Noahem i czy Elle podejmie ostateczną decyzję dotyczącą wyboru kierunku studiów?

Elle jest przebojową, młodą dziewczyną zakochaną po uszy w Noah. Ich związek stanowi nie lada wyzwanie, gdy chłopak dostaje się na studia na Uniwersytet Harvarda oddalonym o trzy tysiące mil od jej szkoły. Ich kontakt z dnia na dzień słabnie, a dziewczyna zaczyna podejrzewać, że chłopak znalazł nowy obiekt zainteresowań. Na dodatek dziewczyna odczuwa coraz mniejsze wsparcie ze strony najlepszego przyjaciela Lee, który cały wolny czas poświęca swojej dziewczynie. Kłopot stanowi także niezdecydowanie głównej bohaterki co do wyboru kierunku studiów. Gdy w jej życiu pojawia się nowy kolega - Levi, dziewczyna zaczyna spędzać z nim coraz więcej czasu. Okazuje się, że oboje mają wiele wspólnych tematów, a Levi jak nikt inny potrafi jej wysłuchać. 

Książka „Na odległość. The Kissing Booth. Tom 2" to znakomita pozycja młodzieżowa. Napisana lekkim językiem historia bardzo szybko wciąga w główną fabułę. W lekturze poznamy Elle i jej życiowe perypetie. Nie zabraknie zabawnych momentów z przyjaciółmi bohaterki w roli głównej. Oczywiście muszę wspomnieć o związku na odległość, który stanowi nie lada wyczyn zarówno dla bohaterki jak i jej starszego chłopaka. Całość, choć dość banalna i momentami nieco przewidywalna jest świetną pozycją na wieczór. Problemy nastolatki, choć tak zwyczajne i proste, dla Elle wydają się olbrzymie. Jednak chyba każdy dorosły zgodzi się ze mną, że w młodym wieku każdy problem wydaje się ogromny, niekiedy nawet nie do przejścia

Należy także wspomnieć o samej autorce książki. Jak wiadomo Na odległość. The Kissing Booth. Tom 2" jest kontynuacją książki The Kissing Booth", którą autorka zaczęła pisać już w wieku 15 lat! Reekles zaczęła zamieszczać kolejne rozdziały swojej książki na Wattpadzie, gdzie zdobyła niesamowitą liczbę wyświetleń - około 19 milionów wejść. Dwa lata później, w wieku 17 już lat podpisała umowę z wydawnictwem na wydanie serii książek The Kissing Booth". W ten sposób pojawiła się na rynku pierwsza powieść młodej autorki pt. The Kissing Booth", następna Domek przy plaży. The Kissing Booth" i powyższa, o której mowa w recenzji Na odległość. The Kissing Booth"

Gorąco polecam zarówno najnowszą powieść autorki, jak i całą serię The Kissing Booth". Gwarantuję, że historia Elle na pewno przypadnie wam do gustu. Szczególnie polecam tę lekturę młodzieży. Napisana lekkim językiem przedstawia problemy, z jakimi zmagają się uczniowie w szkołach średnich. To znakomita pozycja na nadchodzące długie, letnie wieczory.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)