czwartek, 11 kwietnia 2024

Przegląd projektów społecznych #12

 

Prezentujemy kilka nowych projektów, czy jakiś Was zaskoczy? Przekonaj się sam/a!

Olga Sulek i Karolina Kacprzyk
#63 „OverRock”

Trójka uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach realizuje projekt o muzyce rockowej “OverRock”. 


Ich celem jest dokształcenie młodzieży, jak i pozostałych grup wiekowych, w zakresie muzyki w ciekawy oraz przystępny sposób. W wielu szkołach średnich ten przedmiot jest pomijany, a uczniowie mają jedynie możliwość kształcenia się samemu. 


Rock wpłynął na wiele sfer, m.in. kulturę, historię, a nawet politykę. Przez jego uniwersalność artyści mogli spełniać swoje wizje, a odbiorcy zyskali możliwość słuchania muzyki, którą lubią. 


Na ich mediach społecznościowych dowiecie się, jak różne dzieła (nie tylko literackie) wpłynęły na muzykę oraz jej rozwój. Chcą nie tylko dokształcić inne osoby, ale i zarazić je miłością do tego rodzaju muzyki.


 Zapraszamy Was na ich social media:

Instagram | TikTok 
#64 „Misja: Rozwój 2.0”

Projekt "Misja: Rozwój 2.0" jest kolejną odsłoną inicjatywy związanej z samorozwojem. Ekipa młodych i ambitnych osób robiących kosmiczne rzeczy dla młodzieży.


Ich kluczowe wartości to rozwijanie miękkich umiejętności, pasje, aktywizm społeczny i inkluzywność. W tej odsłonie projektu zaplanowali zorganizowanie warsztatów w różnych polskich miastach, podczas których młodzież ma szansę na praktyczne odkrycie różnorodnych pasji oraz rozmów o rozwoju. 

Tworzą również social media, stronę internetową i podcast, które zawierają mnóstwo informacji dotyczących rozwoju i inspiracji. Stworzyli także ważną zbiórkę internetową, która ma na celu zebranie środków na rzecz dzieci z domów dziecka, by mogli przekazać im niezbędne do realizacji marzeń narzędzia!


Przyłącz się do nich i zanurz się w niesamowitą podróż pełną rozwoju i odkryć!#65 „superSHEroes!”

Gabriela Krawczyk i Szymon Olaszewski przeprowadzają cykl spotkań edukacyjno-instruktażowych, które pomagają uczennicą szkół z całego województwa uwierzyć w siebie i w swoje marzenia. Od wielu lat trenują sztuki walki, a najbliższe ich sercu jest judo. Często podkreślają, że sport zmienił ich życie na lepsze, a teraz oni pragną pomagać i dzielić się  wiedzą zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.


Oprócz części pokazowej opracowali prosty kurs samoobrony dla każdej z uczestniczek. Dzięki wzięciu udziału w projekcie beneficjentki nie tylko nauczą się jak radzić sobie w obliczu zagrożenia, ale i poznają wyjątkowe historie kobiet, które nie bały się spełniać swoich marzeń oraz przełamywać stereotypy. W warsztatach uczestniczyło już ponad 500 uczennic ze szkół na terenie Katowic, Bytomia i Chorzowa. Zajęcia z samoobrony cieszą się dużym zainteresowaniem tak samo jak social media projektu.


W internecie zespół prowadzi kampanię, którą pozwala poznać inspirujące sylwetki kobiet. Gabrysia i Szymon nie planują się zatrzymywać i liczą, że w przyszłości uda im się organizować zajęcia na stale w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkołach w całej Polsce! 

#66 „nowaEdukacja”

Projekt "nowaEdukacja" skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych! Ich celem jest promowanie świadomości na temat edukacji i roli samorządów uczniowskich poprzez interaktywne i edukacyjne wydarzenie, zawierające elementy dyskusji, paneli oraz praktycznych zajęć. 


Uczestnicy z ponad 200 szkół w Polsce będą mieć okazję na dzielenie się swoimi pomysłami i doświadczeniami, co pozwoli im zdobyć konkretne umiejętności niezbędne do efektywnego pełnienia funkcji w samorządach uczniowskich. Głównym celem działania jest rozwijanie kompetencji młodzieży, aby mogli skuteczniej reprezentować społeczności uczniowskie i współpracować z organami szkolnymi. Poprzez wspólne działanie tworzą zaangażowany team liderów, co pozytywnie wpłynie na kulturę szkolną oraz relacje między nauczycielami.


Dołącz do ich wydarzenia i śledź ich profile na mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami oraz inspirującymi treściami dotyczącymi edukacji i samorządności uczniowskiej!

Instagram | Zbiórka | Strona www | TikTok


#67 „Wpłyń na Bezpieczeństwo”

Projekt "Wpłyń na Bezpieczeństwo" to projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" stworzony przez grupę uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą.


Jak wynika z raportów policyjnych, liczba utonięć w Polsce przekracza 400 osób rocznie, a wśród ofiar tych zdarzeń są niestety również dzieci. Główną przyczyną utonięć jest brak ostrożności podczas przebywania w akwenie, co często wynika z braku świadomości zagrożenia oraz niedostatecznej wiedzy na temat sposobu działania w sytuacjach nagłych.


Kadra składa się z zawodników klubu mks Juvenia Wrocław, członków kadry narodowej oraz wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski, którzy dzielą się z dziećmi wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w czasie wielu lat spędzonych na pływalniach i kąpieliskach otwartych. Opowiadają m.in. o tym jak zachować się w przypadku akcji ratowniczej oraz co oznaczają poszczególne znaki na basenie. Niewątpliwym atutem lekcji jest możliwość zobaczenia sprzętu pływackiego i ratowniczego oraz pokaz medali i pucharów prowadzących.


Warto poświęcić uwagę takim zajęciom, ponieważ dzięki nim wiadomo jak zachować się bezpiecznie na basenie, a nawet uratować życie. Prezentując postawę respektowania zasad bezpieczeństwa, nastoletni pływacy pokazują młodszym koleżankom i kolegom, że kwestia stosowania się do regulaminów to nie przesadna troska rodziców, ale absolutnie konieczny element każdego pobytu nad wodą.Zajęcia wciąż trwają, a ich działalność jest możliwa i wspierana dzięki partnerom projektu:

Packprofil, Otus, Ideashirt, Strefapływania, Dolnośląski WOPR, Domki Strzeżenice, MKS Juvenia Wrocław, centrum treningowe Spartan, Liceum Ogólnokształcące nr 6 i platforma "Zwolnieni z Teorii".

Facebook: Wpłyń na Bezpieczeństwo

Dla osób starszych, które również chciałyby się edukować w zakresie bezpieczeństwa nad wodą, projekt publikuje materiały na swoich mediach. Zachęcamy ich do śledzenia i polubienia:

Instagram i TikTok: @wplynnabezpieczenstwo


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)