wtorek, 16 kwietnia 2024

Przegląd projektów społecznych #13

 

„Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają" - Steve

Jobs

Post przygotowany przez Karolina Kacprzyk i Olga Sulek
#68 „Work+Passion=Progress”

„Work+Passion=Progress” to inicjatywa uczennic IV LO im. Gen. Stanisława Maczka w Katowicach w ramach olimpiady Zwolnieni Z Teorii.


Dziewczyny zauważyły u swoich starszych kolegów i koleżanek problemy z wybraniem ścieżki kariery zawodowej. Podjęły się przybliżeniu podstawowych pojęć związanych z rynkiem pracy uczniom szkół podstawowych w ramach prelekcji. Natomiast dla starszych przygotowały posty na Instagramie,Tik Toku i Facebooku oraz wywiady na YouTube


Głównym celem ich projektu jest ułatwienie beneficjentom odnalezienia swojego idealnego zawodu, który nie będzie jedynie formą zarobku, ale także możliwością rozwoju i pasji.

#69BorygoAI

BorygoAI to innowacyjna aplikacja do nauki języków, która pozwala na praktyczne ćwiczenie komunikacji. Wszystko za sprawą Boryga, modelu sztucznej inteligencji z którym można rozmawiać na dowolny (wybrany przez użytkownika) sposób.Platforma obecnie uczy języka angielskiego, który jest nieodzownym elementem naszego świata. Lekcje w szkołach nie zawsze są wystarczające, a nie każdy ma możliwość brania cotygodniowych korepetycji, szczególnie z native speakerem. Sztuczna inteligencja w aplikacji stworzonej przez projekt BorygoAI otwiera drzwi do wysokiej jakości nauki angielskiego dla każdego.Inteligentny chatbot odpowie na każde pytanie: omówi gramatykę, wyjaśni błędy czy też przetłumaczy idiom, z którym nie poradziłby sobie zwykły tłumacz maszynowy. Jest też zwyczajnie przyjacielskim kompanem do rozmowy w języku obcym!W nauce nowego słownictwa pomagają automatycznie generowane listy słów. Wystarczy wpisać temat i określić preferencje, a AI natychmiast przygotuje gotową tabelkę.Aplikacja dostępna jest w Sklepie Play (telefony z Androidem): https://link.borygoai.org/pobierz


Oraz w wersji internetowej (iOS i komputery): https://app.borygoai.org


Możliwości sztucznej inteligencji się tutaj nie kończą. Niedługo planujemy wprowadzić generowanie interaktywnych lekcji z personalizowanymi zadaniami, a także obsługę znacznie większej liczby języków. Przyszłość z inteligentną nauką zaczyna się teraz!


#70 Eco Zone

Eco Zone to projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni Z Teorii . Inicjatywa  jest prowadzona przez 6 uczennic: Agnieszkę, Milenę, Zofię, Lenę, Zuzannę oraz Gabrielę z Bochni, które z pasją dążą do zmiany otaczającego nas świata poprzez edukację ekologiczną. 


W obliczu ciągłych alarmujących informacji dotyczących stopnia zanieczyszczenia naszej planety, dziewczyny postanowiły zaangażować się w poprawę stanu środowiska poprzez  udział w olimpiadzie. Projekt skupia się na dotarciu do jak największej liczby osób, niezależnie od wieku, dlatego działania prowadzone są na social mediach. Poprzez różne kanały  przekazywane są treści związane z ekologią oraz stylem życia zero waste, inspirując innych do podejmowania działań. Prowadzą również warsztaty dla szkół podstawowych. 


Dziewczyny sądzą, że ważne jest nie tylko pokazanie teoretycznej strony ekologii, ale istotne jest zaangażowanie młodych osób w sposób praktyczny np. poprzez warsztaty.
#71 Za granicami miasta”

„Za granicami miasta” to projekt społeczny realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady  Zwolnieni Z Teorii


Podróże wpływają pozytywanie na naszą pewność siebie oraz umiejętność planowania. Grupa przeprowadza warsztaty w szkołach podstawowych na temat bezpiecznych wyjazdów, a na  mediach społecznościowych dzielą się własnym doświadczeniem oraz pomysłami na wycieczki dla młodzieży.


 Uważają, że świat stoi przed wszystkimi otworem i są pewne, że każdy wyciągnie coś cennego dla siebie z podróżowania.
#72 RePlanet”

Projekt  "RePlanet" realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni Z Teorii zajmuje się głównie rozprowchnianiem idei weganizmu, zero-waste i recyklingu. Skupiają się na promowaniu zdrowych nawyków, które są banalnie proste do włączenia w codzienność. 


Jaki mają cel? Uświadomić o zagrożeniu płynącym z niewiedzy (zanieczyszczenie środowiska, zaniedbywanie zdrowia i tego konsekwencje). Piszą artykuły na stronie internetowej replanet.pl i do Magazynu Vege. Organizują zbiórki żywności,"Wiosenne Porządki”— sprzątanie okolic targowiska miejskiego oraz wydarzenie „RePlanet dla kotów” - impreza charytatywna, z której pozyskane środki przeznaczone zostaną na bezdomne koty w Olsztynie. Występują w audycjach radiowych i są aktywne w mediach społecznościow.


Zapraszamy na ich social media.


Współpracują z : Radio Olsztyn, Stowarzyszenie Olsztyn 2.0, radny (kandydat na prezydenta) Olsztyna Mirosław Arczak, Magazyn Vege, Bank Żywności w Olszynie, Veolia Zwolnieni z Teorii, Lidl Zwolnieni z Teorii, Fundacja Per Mondo, Stowarzyszenie Miasto dobre dla zwierząt, Stowarzyszenie Zwierzyniec Świętego Franciszka, Fundacja Nebo, RedcodeData, Przychodnia weterynaryjna Arka, ZDZiT, BVTCHER SP. Z O.O., Samorząd Uczniowski ULO XII w Olsztynie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)