czwartek, 25 maja 2023

"Letnia propozycja" - Vi Keeland

Cokolwiek myślisz, że jest takie skomplikowane, nie jest. Nie czekaj, aż będziesz miał siedemdziesiąt lat i zachoruje, aby zrozumieć, że życie jest całkiem proste. Bądź z ludźmi, których kochasz, a twoje życie będzie pełne, kiedykolwiek nadejdzie ten czas.
Tytuł: Letnia propozycja


Autor: Vi Keeland


Data wydania: 31.05.2023


Wydawnictwo: Niegrzeczne książki


Liczba stron: 368


Moja ocena: 5/10


Autor recenzji: Wiktoria Sroka

Związek, który od początku miał termin ważności. Uczucia, które nigdy nie miały stracić na sile i mężczyzna, który miał się nigdy nie pojawić…Otwarty związek wiele nerwów kosztował Georgię, jednak czas sprawia, że zmieniamy podejście do niektórych kwestii, a skoro jej chłopak bawi się na innym kontynencie, to idealny moment, by wybrać się na randkę w ciemno z nijakim Adamem. Co jednak gdy zamiast niego pojawi się ktoś innych, ktoś, kto od samego początku namiesza jej w głowie? Oboje wiedzą, że ich związek nie ma przyszłości dlatego, że a) ona jest w otwartym związku, a to jest eksperyment b) on wyjeżdża, gdy tylko zakończy sezon c) uczucia, nie mają prawa się pojawić. Co jednak jeśli, okaże się, że eksperyment przyniósł nieoczekiwane konsekwencje, a Adam ma tak naprawdę na imię Max?Jeśli nie żyjesz tak, jak chcesz, i tak umierasz.


Ponad rok temu po raz pierwszy sięgnęłam po książkę autorstwa Vi Keeland, w której przepadłam i którą pokochałam całym sercem. Przez ten rok starałam poznać się ją, najbardziej jak mogłam i choć nie udało mi się przeczytać wielu jej książek, miałam wrażenia, że cała jej twórczość po prostu do mnie przemawia, ciężko było mi znaleźć coś, do czego mogłam się przyczepić. Jednak nic co piękne nie trwa wiecznie, bańka pękła i trafiłam na pierwsze rozczarowanie spod pióra autorki.


Letni romans, coś, co miało mieć w sobie to “coś”, ale zarazem być spicy. Do tego bardzo ciekawy bohater, który od pierwszej chwili skradnie moje serce. Dokładnie na to liczyłam, a zamiast tego dostałam dalej poprawną książkę jednak zupełnie na innym poziomie niż poprzednie. Na znacznie niższym poziomie…

Jeśli chodzi o bohaterów, zawsze ich wychwalałam, bo byli ciekaw i barwni, tutaj mam wrażenie, że są oni nijacy. Stanowią dla siebie odbicia lustrzane, bo choć z początku mogą się oni czymś wyróżniać, tak po chwili przejmują sposób bycia drugiej osoby, przez co tak naprawdę ciężko określić mi ich, może wpływać na to również to, iż po prostu boli mnie fakt, że muszę napisać o nich coś negatywnego. Georgia jest bardzo ambitną kobietą, pracę stawia ponad wszystko, gdy pojawiają się problemy, oddaje się w wir pracy, zapominając o nich. Muszę to napisać, ale jest okropnie głupia, godzą się na otwarty związek z chłopakiem, który będzie na innym kontynencie. Sam fakt takie związku, jest dla mnie okropny jednak jego wyjazd jest jeszcze gorszy. Pamiętacie, jak pisałam o odbiciu lustrzanym? Poznaje Maxa, bardzo ambitnego mężczyznę, gdy pojawiają się problemy, oddaje się w wir pracy, zapominając o nich, ryzykując tym samym zdrowie. Skoro wyjaśniłam Wam, na czym polega to odbicie, mogę już śmiało przejść dalej do tego, jacy są. A są również bardzo spontaniczni, co akurat cenię w ich postaciach, w życiu jak i literaturze irytują mnie osoby/postacie, które nie potrafią, porozmawiać z drugą osobą o tym np. co czują. Nie cierpię, gdy ktoś bez wyjaśnienia postępuje w jakiś sposób, zrywa kontakt lub cokolwiek innego, a tutaj to dzieje się wiele razy. Mimo iż może to nie być jakiś wpływowy aspekt, dobrze o tym wiedzieć.W życiu każdej dziewczyny jest chłopak, którego nigdy nie zapomni, i lato, od którego wszystko się zaczęło.Podsumowując, uważam “Letnią propozycję” autorstwa Vi Keeland, za książkę, którą zapamiętam, ale w zupełnie innych sposób niżeli bym chciała. Warto zaznaczyć, że nie jest to dla mnie aż tak zła książka jak mogłaby się wydawać, gdyż jedynym minusem, lecz znaczącym dla całości są dla mnie bohaterowie i relacja między nimi, w której brak jakichkolwiek uczuć. Jeśli nie znacie twórczości autorki, a chcecie ją poznać, warto jednak sięgnąć po coś innego spod jej pióra.
"Letnia propozycja" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)