poniedziałek, 8 maja 2023

"Słodka nienawiść" - Kinga Godurowska

Miłość nie zawsze wygląda tak jak w filmach czy w książkach. Czasami niosła za sobą rozczarowanie i przykrość, ale kiedy już Ci się przytrafia, dociera do ciebie, że nie było w życiu niczego piękniejszego niż świadomość, że na świecie był ktoś, kto każdego dnia chciał wsłuchiwać się w bicie twojego serca.
Tytuł: Słodka nienawiść


Autor: Kinga Godurowska


Data wydania: 12.04.2023


Wydawnictwo: Niegrzeczne książki


Liczba stron: 352


Moja ocena: 5/10


Autor recenzji: Wiktoria SrokaLana Wood zmuszona przez sytuację życiową przyjeżdża do Los Angeles, by znaleźć pracę, na miejscu poznaje Lucasa Cohena w pełni oddanego biznesmena, mężczyznę, który może dać jej pracę, a zarazem dupka. Już na wstępie rozmowy widać u niego niechęć jak i pogardę względem kandydatki, a wszystko to przez to, iż jej sylwetka nie zalicza się do przyjętych kanonów piękna w firmie. Co zrobi Lana, by osiągnąć wyznaczony sobie cel przed przyjazdem? Czy Lucas pozwoli się poznać?


Miłość robi z ludźmi dziwne rzeczy, czasem nawet nienawiść ma słodki smak.


O ile romanse czytam i uwielbiam, tak jeszcze nigdy do tej pory nie przeczytałam czegoś, co można by określić mianem komedii romantycznej. Nie przeszkadzało mi to jednak w tym, by do całości mieć pozytywne nastawienie. Niestety po raz kolejny okazało się ono troszkę, nazbyt pozytywne. Przed zapoznaniem się z historią miałam wrażenie, że może to być coś, co będę dobrze wspominać i wracać, by się pośmiać, okazało się jednak, że jest to historia, do której nie powrócę jak i nie skradła mojego serca, była po prostu okej, nic więcej, nad czym ogromnie ubolewam.
Lana jest postacią troszkę chaotyczną, zachowującą przy tym jednak pozytywne nastawienie i radość z życia. Dodatkowo czegoś, czego nie można jej odebrać to, to iż nie pozwala wejść ludziom sobie na głowę, potrafi opieprzyć kogoś od góry do dołu i powiedzieć co myśli. Jeśli chodzi o Lucasa, przez większość historii jest on gburowaty i arogancki z czasem przechodzi mu to i idzie go polubić, mimo wszystko nie przemawia do mnie jego postać i jakoś szczególnie go nie polubiłam. Mimo tego, jakie wrażenie sprawiają, bohaterowie są oni dobrze wykreowani i stanowią dość ciekawe charaktery zwłaszcza w połączeniu.
Warto wspomnieć też o poruszonej kwestii przez autorkę, a mianowicie akceptacji samej siebie i tego, że nie jest to wcale tak łatwe zwłaszcza gdy odbiega się od przyjętych i narzucanych przez społeczeństwo kanonów piękna.


To nie kwestia losu. Sami kreujemy naszą przyszłość, a wszystko zależy od podejmowanych przez nas decyzji.


Podsumowując, uważam “Słodką nienawiść” autorstwa Kingi Godurowskiej za historię, która jest napisana lekkim i przyjemnym stylem, można się przy niej pośmiać i miło spędzić czas, jednakże nie skradła ona mojego serca. Jest również historią o, której bardzo szybko zapomnę i nie będę jej wspominać. Mimo wszystko jeśli szukacie czegoś lekkiego, by umilić sobie wieczór, polecam Wam się z nią zapoznać.


"Słodka nienawiść" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)