piątek, 25 sierpnia 2023

"Błąd" - Elle Kennedy

Co się u diabła dzieje z ludźmi ? Doprowadza mnie do szału, z jaką łatwością przyznają sobie prawo do wygłaszania krzywdzących opinii, mając kompletnie gdzieś osobę, którą ranią.Tytuł: Błąd

Autor: Elle Kennedy

Data wydania: 04.07.2016

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Liczba stron: 376

Moja ocena: 8/10

Autor recenzji: Wiktoria SrokaJohn Logan mógłby mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokeja z college'u życie to zabawa i seks, ale za jego czarującym uśmiechem i swobodnym urokiem czai się rosnący strach przed nieuniknioną przyszłością po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną pierwszoklasistą jest jego bardzo potrzebną odskocznią… ale po niezamierzonym błędzie, który powoduje, że znika mu z oczu, Logan jest zdeterminowany, aby udowodnić, że zasługuje na drugą szansę. Po okropnym pierwszym roku Grace Ivers wraca do szkolnej drużyny Blair, dojrzała, mądrzejsza i ma za sobą zuchwałego hokeistę. Nie jest już naiwną i prostolinijną dziewczyną, którą prowadzono za nos, kiedy spotykali się po raz pierwszy. Czy chce ją z powrotem? Musi więc ciężko pracować. W tej grze Grace decyduje o warunkach… zamierza utrudnić Loganowi.


Wiesz, co mówią: hejterzy nie przestaną hejtować, a suki pozostaną sukami.


Po pierwszym tomie, który miał sporo mankamentów, do drugiego tomu podchodziłam ze znacznie większymi obawami, ale i większą ciekawością, gdyż mimo wad, dalsze części serii, zapowiadały się obiecująco. Stawiając te dwa tomy obok siebie, widać znaczną różnicę w tym jak poprowadzona jest fabuła, ale i w kreacji bohaterów. Obie te kwestie poprawiły się zdecydowanie na plus dzięki czemu, czytanie tego tomu było znacznie przyjemniejsze.


Poprzedniemu tomowi zarzuciłam, iż najważniejsze dla fabuły dramaty bohaterów skumulowane zostały pod sam koniec, tutaj zostały one rozłożone na całość, dzięki czemu te przejścia z jednego do drugiego są znacznie bardziej dopracowane i nie sprawiają wrażenia, jakby powstały na siłę. Na plus mogła zadziałać tutaj również długość historii, gdyż jest ona o prawie sto stron krótsza, co przy książkach z gatunku romans, potrafi znacznie wpłynąć na całość.


Jeśli chodzi o samych bohaterów, zostali oni również bardziej dopracowani dodatkowo to jacy są i jak reagują na dane sytuacje, idealne pasuje do czekających ich trudności. Bardzo polubiłam Grace, która na samym początku jest bardzo cicha, spokojna i delikatnie wycofana, jednak wystarczy mała iskierka, by zmieniła się w mega odważną i śmiałą. Z postaci, która daje pomiatać sobie, zmienia się w tę, która wyznacza zasady relacji. Oprócz niej swoją przemianę przechodzi również John Logan, który z niezależnego faceta, pragnącego jedynie kobiet na chwilę, zmienia się w bardzo wiernego i pragnącego tylko tej jedynej. Jego zachowania w wielu momentach są na maksa słodkie, widać również jak bardzo stara się odciąć od przeszłości, tak aby nie zepsuć nią relacji, co tylko pokazuje, jak bardzo mu zależy. Jego teraźniejsze życie również budzi wiele obaw, zwłaszcza gdy ma się świadomość, że nie ma się szans na podążanie własną, niezbadaną ścieżką.


Boję się przed nim odsłonić, oddać mu serce tylko po to, by rzucił mi je w twarz.


Podsumowując, uważam “Błąd” autorstwa Elle Kennedy za bardzo dobry drugi tom, do którego na pewno za jakiś czas powrócę. W mojej opinii jest on znacznie lepiej napisany od poprzedniego oraz całość jest ciekawsza, bardziej barwna oraz znacznie lepiej dopracowana, widać, że był on pisany z pomysłem, dzięki czemu śmiało mogę Wam go polecić!


Wydawnictwu Zysk i S-ka dziękuję za egzemplarz do recenzji, autorce życzę wielu sukcesów a was czytelników zapraszam po więcej książkowych doznań na naszego Instagrama tzczytelnika.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)