Insta


czwartek, 17 sierpnia 2023

"Doskonała para" – Greer Hendricks, Sarah Pekkanen

 W dzisiejszym dynamicznym i skomplikowanym świecie, relacje międzyludzkie stawiane są nieustannie na próbę. W poszukiwaniu głębszego zrozumienia i harmonii w małżeństwie, wiele par musi stawić czoła trudnym wyzwaniom. To właśnie ta niezwykle wymagająca podróż przez kręte ścieżki relacji małżeńskiej stanowi osnowę książki Greer Hendricks i Sarah Pekkanen pt. "Doskonała para"
Tytuł: "Doskonała para" 
Autor: Greer Hendricks, Sarah Pekkanen 
Data polskiego wydania: 13 czerwca, 2023
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 472
Autor recenzji: Julianna Kucner
W moim odczuciu: 8/10

Zamożni mieszkańcy waszyngtońskich przedmieść Marissa i Matthew Bishopowie wydają się idealnym małżeństwem, które ma wszystko. A przynajmniej do czasu, kiedy na jaw wychodzi niewierność Marissy… Wtedy okazuje się, że pod warstwą perfekcji kryje się związek rozdarty ciągłą pracą i brakiem intymności. Chcąc ratować małżeństwo dla dobra ich ośmioletniego syna, Marissa, która wciąż kocha męża, prosi o pomoc terapeutkę. Avery Chambers straciła wprawdzie licencję zawodową, nie przeszkadza jej to jednak w doradzaniu małżeństwom w kryzysie, tyle że muszą one stosować się do jej niekonwencjonalnych metod. A Bishopowie są naprawdę zdesperowani. Kiedy Avery wkracza w ich życie, okazuje się, że ukrywają tajemnice znacznie mroczniejsze niż zdrada i nie tylko ich związek jest w niebezpieczeństwie…

Głównym punktem spajającym fabułę jest niewierność Marissy, której odkrycie stawia pod znakiem zapytania ich dotychczasową harmonię. To moment, w którym idealizm i pozory zostają rozbite, a czytelnik wkracza w świat trudnych wyborów, bólu i prób odbudowy relacji. Autorki zręcznie eksplorują psychologiczne aspekty związane z zdradą, ukazując złożoność emocji i dynamikę między bohaterami.
Kluczowym elementem w rozwoju fabuły jest postać Avery Chambers, niekonwencjonalnej terapeutki, która mimo własnych problemów zawodowych, podejmuje wyzwanie naprawy małżeństwa Bishopów. Jej nietuzinkowe metody oraz zdolność do odkrywania ukrytych tajemnic stopniowo odsłaniają mroczne elementy przeszłości, które zagrażają nie tylko związkowi bohaterów, ale również ich życiu. To wszystko sprawia, że Avery stanowi naprawdę ciekawą personę, która przyciąga czytelnika już od pierwszej strony.

Pisząc o powyższej pozycji, trudno nie zauważyć głębokich warstw tematycznych, takich jak rola zdrady, komunikacji i intymności w związku oraz konieczność konfrontacji z własnymi demonami. Autorki umiejętnie budują napięcie i utrzymują czytelnika w niepewności, co do losów głównych bohaterów, jednocześnie rzucając światło na ich słabości i wewnętrzne konflikty.
Książka skupia się nie tylko na relacji między małżonkami, ale również na ich synu, który staje się impulsem do podjęcia walki o ocalenie związku. Ta dodatkowa warstwa sprawia, że "Doskonała para" staje się uniwersalną opowieścią o rodzinie, miłości i poświęceniu. Autorki nie boją się eksplorować trudnych tematów i rysować złożonych postaci, co sprawia, że książka wciąga od pierwszych stron.

Niestety, mimo interesującego tematu, książka ma swoje mankamenty, które wpłynęły na ogólny odbiór lektury. Największym problemem jest długi czas prowadzenia akcji. Fabuła ciągnie się przez znaczną część książki, a rozwijające się napięcie wydaje się być naciągane. W wielu momentach czytelnik może odczuć niepotrzebne wydłużenie opowieści, które wpływa na tempo i utrzymanie zainteresowania. Niestety, zamiast budować trzymające w napięciu tempo, autorki skupiają się na detalach, które nie zawsze przyczyniają się do rozwoju głównych wątków.

Podsumowując, "Doskonała para" próbuje wciągnąć nas w mroczny świat tajemniczego thrilleru, ale niestety nie zdołała w pełni wykorzystać swojego potencjału. Powolne tempo akcji oraz przewidywalność punktu kulminacyjnego i zakończenia mogą stanowić pewne ograniczenie dla miłośników gatunku. Dla osób, które cenią głębsze rozważania na temat relacji i psychologii postaci, lektura ta może wciąż okazać się interesująca.

Wydawnictwu Zysk i S-ka dziękuję za egzemplarz recenzencki, autorkom życzę dalszych sukcesów, natomiast czytelników zachęcam do podzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzu poniżej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)