poniedziałek, 28 sierpnia 2023

"Kingdom of Villains" – Ella Fields

Czasem to, co tracimy, staje się kluczem do odkrycia, jak bardzo potrzebowaliśmy tego w swoim życiu. Historie o utracie i odzysku, o pozbawieniu i odkryciu, często ukazują nam głęboką prawdę o naszych pragnieniach i wartościach. Doskonale ukazuje to Ella Fields w swojej najnowszej powieści pt. "Kingdom of Villains", która jest opowieścią o utracie i odkryciu, o pustce i wypełnieniu, jest jedną z tych, które skłaniają nas do zastanowienia się nad własnym życiem i tym, co naprawdę ma dla nas znaczenie.
                      Tytuł: "Kingdom of Villains" 
Autor: Ella Fields
Data polskiego wydania: 28 czerwiec, 2023
Wydawnictwo: Niegrzeczne książki
Liczba stron: 416
Autor recenzji: Julianna Kucner
W moim odczuciu: 6/10

Fię nie bez powodu nazywano „dziką księżniczką”. Trudno jej było odnaleźć swoje miejsce na dworze wuja, po śmierci rodziców czuła się jak wyrzutek. Kiedy przypadkiem w pałacowych lochach natrafiła na więźnia, z którym nawiązała niewiarygodną przyjaźń, pozwoliła, aby jej serce przejęło kontrolę. Pomogła mu uciec, nie wiedząc, kim tak naprawdę jest.


Została oszukana.

Mężczyzna z lochów nie był tak łagodny i szlachetny, jak sądziła. Był potworem. Krwiożerczą bestią. A cena za jego uwolnienie okazała się wyższa, niż Fia mogła zapłacić… Nie sądziła, że jeszcze kiedyś go spotka, jednak potwór wrócił i tym razem nie zamierza odejść bez niej.

Przeczytanie powyższej pozycji było dla mnie naprawdę ciekawym doświadczeniem z racji tego, że.. nie jestem zwolenniczką fantastyki. Uznałam jednak, że warto będzie spróbować czegoś nowego i na chwilę oderwać się od “gatunkowej monotonii” w postaci thrillerów, którą sobie narzuciłam.
Przyznam szczerze, że powieść nie porwała mnie od pierwszej strony. Sam koncept wydawał się dobry, jednak ciężko było odnaleźć mi się w zawiłym fantastycznym świecie. Powyższy tytuł jest samodzielną powieścią, więc byłam zdziwiona, że Ella Fields nie wprowadziła czytelnika do wykreowanego przez siebie świata. Trochę ciężko było mi pojąć te wszystkie terminy i zasady panujące w Calluli i Eldornie, a także zwyczaje głównej bohaterki. Zupełnie jakby autorka rzuciła czytelnika na głęboką wodę, pisząc o tym, co dla niej jest oczywiste. Miałam przez to wrażenie, że nie wczułam się w powieść, tak jak powinnam. Nie zaangażowałam się dogłębnie.

Styl pisania autorki był lekki i przyjemny, aczkolwiek rozwój akcji mnie nie zachwycił. W połowie książki przeżyłam poważny kryzys, ponieważ nie byłam pewna czy uda mi się przebrnąć do końca powieści. Nie działo się nic oprócz niesmacznych opisów i dziecinnego zachowania głównych bohaterów, którzy nie potrafili sobie niczego wyjaśnić. Ostatnie sto stron jednak przeczytałam ciągiem przez cudowną intrygę i zwrot akcji. Dosłownie nie mogłam się oderwać! Naprawdę żałuję, że “Kingdom of villains” nie była taka przez cały czas..

Co mnie najbardziej urzekło to relacja pomiędzy Fią a Colvinem. Pomimo że w początkowej fazie była dość burzliwa, nie da się nie pokochać razem tej dwójki. Ciężar, który dźwiga Colvin, skłania do refleksji, tak samo, jak postawa Fii, która mu w tym pomaga. Autorka dobrze nakreśliła psychologiczny portret głównej bohaterki, która pragnie odnaleźć swoje miejsce w świecie i znaleźć kogoś, kto ją zrozumie. Jednak, gdy okazuje się, że jej nowy przyjaciel nie jest tym, za kogo go początkowo miała, historia nabiera jeszcze większej głębi. Zagadkowy charakter więźnia i tajemnice z jego przeszłości stopniowo odkrywane podczas lektury tworzą dość intensywną otoczkę. Czytając epilog, zdałam sobie sprawę, że ta dwójka bohaterów jest definicją relacji, którą chciałabym przeżyć na własnej skórze.

Podsumowując, "Dzika Księżniczka" to książka, którą polecam wszystkim miłośnikom literatury fantasty i romansu. To emocjonująca podróż przez świat intryg i tajemnic, pełna niezapomnianych bohaterów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Autorka wplata w fabułę wiele ważnych przekazów, które sprawiają, że ta powieść jest nie tylko rozrywką, ale także inspirującą lekturą. To książka, która daje do myślenia i pozostaje w pamięci jeszcze długo po jej przeczytaniu.

Taniej Książce dziękuję za egzemplarz recenzencki, autorce życzę dalszych sukcesów, a czytelników zachęcam do podzielenia się swoimi przemyśleniami poniżej :)
"Kingdom of Villains" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl

Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)