środa, 23 sierpnia 2023

"Dark" – Ada Tulińska

Obsesyjna miłość to zjawisko, które od wieków fascynuje ludzi i stanowi nieodłączny element ludzkiej psychiki oraz kultury. Wykracza poza granice zdrowego uczucia, stając się destrukcyjnym obszarem, w którym miłość przekształca się w obsesyjną żądzę, kontrolę i niezdrową zależność. Ta skomplikowana forma uczucia charakteryzuje się nadmiernym przywiązaniem do osoby ukochanej, prowadząc do zachowań, które mogą być uciążliwe zarówno dla osoby będącej jej celem, jak i samej osoby będącej obsesyjnie zakochanej. Doskonale ukazuje to Ada Tulińska w swojej najnowszej powieści pt. "Dark".
Tytuł: "Dark" 
Autor: Ada Tulińska
Data polskiego wydania: 28 czerwiec, 2023
Wydawnictwo: Niegrzeczne książki
Liczba stron: 335
Autor recenzji: Julianna Kucner
W moim odczuciu: 9/10

Skyler jest dziennikarką sportową. Chociaż spełnia się zawodowo, w życiu prywatnym odczuwa pustkę. Niestety mimo wielu prób nie potrafi znaleźć tego jedynego – mężczyzny, z którym związek byłby uzależniający, który naprawdę by ją pociągał. Wszystko się zmienia, gdy Skyler instaluje aplikację rozrywkową dla dorosłych i zaczyna rozmawiać z NIM.

Mężczyzna zdaje się doskonale odgadywać jej pragnienia i na nie odpowiadać. Jednak z czasem Skyler odkrywa przerażającą prawdę: Jayden wcale nie mieszka w innym stanie, za to czai się w mroku, nieustannie ją obserwuje, śledzi każdy jej krok. Jego sieć wokół niej zaciska się coraz mocniej. Kobieta próbuje się od niego uwolnić, ale on jej na to nie pozwala. Jest gotów posunąć się do brudnego szantażu, byle ją przy sobie zatrzymać. Czy to przypadek, że tajemniczy stalker spełnia wszystkie jej najskrytsze fantazje? Kto tak naprawdę kryje się pod maską po drugiej stronie ekranu? Czy z tej obsesji może narodzić się prawdziwe uczucie, które oparte będzie na wzajemnym zaufaniu?

"Dark" autorstwa Ady Tulińskiej to fascynująca podróż w świat emocji, tajemnic i obsesyjnej miłości, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Książka porusza wiele głębokich tematów, takich jak poszukiwanie tożsamości, pragnienie bliskości oraz granice między rzeczywistością a wirtualnym światem. A to wszystko z nutą erotyki w tle!

Główna bohaterka, Skyler, jest wyrazistą postacią, z którą łatwo można się utożsamić. Jej pragnienie odnalezienia spełnienia emocjonalnego i fizycznego stanowi silną osnowę fabuły. Ada Tulińska doskonale ukazuje wewnętrzne konflikty Skyler oraz poszukiwania sensu w świecie, którym zaczął kierować.. No właśnie, kto?

Niezwykle intrygujący wątek dotyczący aplikacji rozrywkowej oraz tajemniczego mężczyzny, znanego jako Jayden, wciąga czytelnika od pierwszych interakcji. Autorce udało się stworzyć atmosferę niepewności i grozy, w której granice między rzeczywistością a wirtualnym światem zaczynają się zacierać. Zagadka tożsamości Jaydena oraz jego motywacji skutecznie podtrzymuje suspens, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury. Zakończenie przerosło moje najśmielsze oczekiwania i muszę stwierdzić, że plot twist, którym poczęstowała nas autorka przebił niejeden thriller psychologiczny. "Dark" to także opowieść o odwadze, odkrywaniu prawdy i walce o własną wolność. Ada Tulińska w mistrzowski sposób ukazuje ewolucję postaci i prowadzi czytelnika przez labirynt emocji, których intensywność wciąż rośnie. Jej płynny styl pisania oraz zdolność do tworzenia autentycznych dialogów przekładają się na wciągającą narrację, której trudno się oprzeć. Zagłębiając się w historię Jaydena i Skyler wydawało mi się, że Tulińska dryfuje gdzieś pomiędzy płytkim i niewymagającym erotykiem, a dobrym thrillerem, w którym akcja pochłania wręcz czytelnika. Wydaję mi się, że typowy kryminał spod pióra autorki "Dark" byłby czymś niezwykłym.

Podsumowując, powyższa pozycja to podróż przez zakamarki ludzkiej psychiki. Autorka zręcznie analizuje mechanizmy obsesyjnej miłości i manipulacji emocjami, co nadaje książce głębię i skłania do refleksji nad naturą ludzkich pragnień i potrzeb. Choć jest to powieść z gatunku raczej niewymagającego, na pewno da się wynieść z niej o wiele więcej niż można by przypuszczać. Mimo poruszanej tematyki i erotycznej otoczki jest to powieść dość porządna. Taniej Książce dziękuję za egzemplarz recenzencki, autorce życzę dalszych sukcesów, a czytelników zachęcam do podzielenia się swoimi przemyśleniami poniżej :)


"Dark" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl

Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)