Insta


wtorek, 16 sierpnia 2022

„Idealna" - H.C. Warner

 Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? On, nieco zagubiony i zraniony i ona - dziewczyna idealna. Wszystko wskazuje na to, że stworzą związek idealny. Niestety po ślubie wszystko się zmienia a urocza i niewinna Bella pokazuje pazurki niczym drapieżny kot. Jak potoczą się losy tej dwójki i czy Bella rzeczywiście okaże się tym, za kogo się podawała? Trzymajcie się mocno bo ta relacja będzie jak prawdziwy rollercoster...

 


 
Nr. recenzji: 677
 
Tytuł: „Idealna"
Autor: H.C. Warner 
Tłumacz: Robert Waliś 
Liczba stron: 384
Data polskiego wydania: 13 lipca 2022
Wydawnictwo: Albatros
W moim odczuciu: 9/10

 
Ben nie może pogodzić się z odejściem najlepszej przyjaciółki i długoletniej partnerki, której zamierzał się wkrótce oświadczyć. Jej odejście pozostawia trwały ślad nie tylko w życiu Bena, ale także członków jego rodziny i przyjaciół, przez których dziewczyna była uwielbiana. Najlepszy przyjaciel Bena Matt martwi się o chłopaka i pewnego popołudnia zaraz po pracy wyciąga go na drinka. Męskie wyjście ma być pretekstem do rozmowy i oderwania się od codziennych problemów. Spotkanie to przeradza się jednak w coś zupełnie innego, co na zawsze odmieni świat Bena. Popijając drinka chłopak nawiązuje kontakt wzrokowy z dziewczyną siedzącą nieopodal. Dziewczyna to istny cud i co więcej, patrzy na Bena z takim samym zaciekawieniem jak on na nią. Nawiązuje się pomiędzy nimi dialog i wszystko wskazuje na to, że oboje są dla siebie stworzeni. Dalszy rozwój zdarzeń pokazuje jednak, że Bella pomimo swojej anielskiej urody skrywa także mroczne oblicze.

Bella to dziewczyna idealna - wysoka, zgrabna i zabójczo piękna. Od pierwszego spotkania Ben czuje się tak, jakby złapał Pana Boga za nogi. Nie zastanawia się długo nawet wtedy, kiedy dziewczyna po kilku spotkaniach proponuje ślub i wspólne mieszkanie. Wizja idealnego życia u boku idealnej dziewczyny pęka jednak jak mydlana bańka i życie mężczyzny zamienia się w prawdziwy koszmar rodem z najgorszego horroru. Bella z dnia na dzień robi się coraz bardziej zaborcza i nieznośna a codzienne awantury traktuje jak coś najzupełniej w świecie normalnego. Najboleśniejsze dla Bena staje się jednak ograniczenie jego kontaktów z rodziną i przyjaciółmi, których zawsze stawiał na pierwszym miejscu. Sytuacja z dnia na dzień się pogarsza a Ben traci już jakąkolwiek nadzieję na szczęśliwe pożycie. Dlaczego Bella z uroczej i słodkiej dziewczyny staje się wilkiem w owczej skórze? Co kryje się za jej zachowaniem i czy prawda okaże się dla Bena zrozumiała? 
 
Niech nie zwiedzie Was urocza okładka i intrygujący tytuł powieści. Idealna to słodko-gorzki thriller, który wprawi Was w osłupienie. Autorka przedstawiła bardzo ciekawą narrację. W pierwszej kolejności poznajemy historię Bena z jego perspektywy po czym te same wydarzenia poznajemy z perspektywy Belli. Dalsza część powieści to przeplatanka historii widzianej oczami byłej dziewczyny Bena czy chociażby jego matki. Zabieg ten pozwoli czytelnikowi na zrozumienie motywów, które kierowały głównymi postaciami co bardzo mi się podobało. Na uwadze mam szczególnie postać Belli, która karta po karcie odkrywa przed Nami swoją gorzką przeszłość i jeszcze mroczniejszą teraźniejszość. Autorka z lekkością opisuje kolejne wydarzenia, które doprowadzają do ostatecznego rozrachunku pomiędzy bohaterami. 

Pomimo sporej ilości stron powieść czyta się zaskakująco szybko. Nieprzerysowane dialogi są czytelne i spójne. Autorka w przyjemny sposób dawkuje Nam emocje, które sięgają zenitu dopiero w ostatnich rozdziałach powieści. Uknuta przez główną bohaterkę intryga daje do myślenia, że nie tylko mężczyzna może być oprawcą. Na pozór niewinna i urocza kobieta taka jak Bella może zawładnąć życiem drugiej osoby i wywrócić je do góry nogami. Motyw zemsty, która kierowała główną bohaterką, ukazuje jak daleko człowiek jest w stanie się posunąć, by do końca wypełnić swój diaboliczny plan. Uwikłany w całym tym dramacie Ben bezskutecznie szuka jakiejkolwiek deski ratunku. Tym samym autorka świetnie uchwyciła zmiany, które zachodziły w głównym bohaterze. Na pochwałę zasługuje również sposób w jaki autorka do samego końca powieści utrzymuje Nas w niepewności co do dalszych losów Bena i Belli. 

Idealna to idealny thriller, który na długo zapadnie w Waszej pamięci. Poznając piękną i zadziorną Bellę zdziwicie się, co ta dziewczyna ukrywa przed światem. Dawno nie czytałam tak intrygującej historii, od której nie sposób się oderwać. Z wielką chęcią sięgnę po kolejne tytuły autorki.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)