niedziela, 7 sierpnia 2022

„Lepiej niż w filmach" Lynn Painter

 Nadal trwamy w sezonie urlopowym, a książki idealne na wakacje pojawią się na naszych social mediach. Trwając w tym mam dla was do przedstawienia i polecenia książkę młodzieżową, z romansem, która idealnie sprawdzi się w tym wakacyjnym jeszcze czasie.


Nr. recenzji:
674

Tytuł: „Lepiej niż w filmach"

Autor: Lynn Painter

Tłumacz: Monika Wiśniewska

Liczba stron: 368

Data polskiego wydania: 27 lipca 2022

Wydawnictwo: Young

W moim odczuciu: 7,5/10

Autor recenzji: Daria Pogodzińska


Liz od małego zapałała miłością do komedii romantycznych i szczęśliwych zakończeń. Ta młoda romantyczka od dawna zakochana jest w Michaelu, serca zaczyna mocniej bić, gdy chłopak wraca do miasta. Nie chce być już dla niego słodką małą Liz. Dziewczyna zrobi wiele, aby ten ją zauważy, nawet zaprzyjaźni się z Wesem, sąsiadem i wrogiem z dzieciństwa. Nastolatkowie cały czas walczą o miejsce postojowe, a z jakiegoś powodu z czasem zaczynają się dogadywać, wspólne interesy mogą nieraz połączyć ludzi.

Aktualnie dla mnie jest to czas pełen zawirowań zmian i pracy, dlatego w tej chwili mam ochotę sięgać po lekkie książki młodzieżowe. Myślałam, że już z nich wyrosłam, ale to lato pokazało mi, że te książki zawsze znajdą miejsce w moim serduszku, oczywiście te dobre i warte zapamiętania.

Liz jest bohaterką, która zmaga się z utratą kogoś bliskiego. Osoby, która obudziła w niej miłość do komedii romantycznych. Dziewczyna uważa, że miłość od nienawiści do miłości jest możliwa i możliwe jest również to, że wzbudzi romantyczne uczucia w Michaelu, który zapmiętał ją jako kumpele z dzieciństwa. Na tym opiera się fabuła, Liz pragnie zdobyć serce chłopaka, a w tym pomoże jej sąsiad. Bardzo prosta fabuła, która nie jest jednocześnie nudna. Cały czas coś się dzieje, impreza, szkoła. Liz ma też swoje wpadk, więc nie wszystko idzie tak, jak zostało to zaplanowane. Dziewczyna zaczyna poznawać i rozróżniać swoje uczucia do chłopaków. Jestem dla niej wyrozumiała, to ten czas kiedy popełnia się błędy i nie jest się do końca świadomym własnych uczuć i potrzeb, często kocha się całym sobą. W tym okresie ważna jest obecność bliskich osób, które będą wsparciem dla młodych ludzi. W powieści poruszany jest temat żałoby i radzenia sobie z nią. Podoba mi się to, że coraz częściej widzimy w powieściach ludzi, którzy radzą sobie z problemami, a tym samym dają radę i jedną z możliwości wyjścia z sytuacji, która może przydać się czytelnikowi.

Podsumowując, "Lepiej niż w filmach" to typowa książka młodzieżowa, która powiela pewne schemtay, ale robi to w sposób dobry, sprawiający rozrywkę czytelnikowi. Można się przy niej odprężyć. Założę się, że gdy będziecie ją czytać, uśmiech zagości na waszych twarzach. Urocza i przewidywalna, co nie oznacza, że zła. Świetnie sprawdza się w swoje kategorii oraz jest odpowiednia dla docelowej grupy wiekowej. Bohaterowie są wykreowani na nastolatków, którzy są realni i spokojnie można znaleźć takie osoby w swoim otoczeniu. W dodatku ta okładka, która już sama w sobie daje obraz słodkiej historii.

Znajdzecie tam więcej książek dla młodzieży


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)