piątek, 16 lipca 2021

„Niesamowity przewodnik po wszystkim" - Terry Denton

 "Większość z nas wie COŚ o WIELU rzeczach. Albo DUŻO o NIEWIELU rzeczach. Ale ja wiem COŚ o NIEMAL wszystkim!" Właśnie tymi słowami profesor Terry Denton zabiera nas w fascynującą przygodę po WSZYSTKIM. Czy jesteście gotowi, żeby do niego dołączyć i poznać otaczający nas świat od środka?


Nr. recenzji: 455
 Tytuł: „Niesamowity przewodnik po wszystkim"
Autor: Terry Denton
Tłumacz: Robert Filipowski
Liczba stron: 455
Data polskiego wydania: 9 czerwca 2021
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
W moim odczuciu: 10/10
 
Książka "niesamowity przewodnik po wszystkim" została podzielona na poszczególne rozdziały, które poruszają różnorodną tematykę. Autor nie zapomniał także o dość intrygującym wstępie w którym tłumaczy czytelnikowi z czym będzie miał do czynienia na kolejnych stronach lektury. Pierwszy rozdział nawiązuje do wszechświata, a więc do tego w jaki sposób powstał, czym są czarne dziury, księżyce oraz planety a także jak wygląda nasz układ słoneczny. Drugi rozdział został poświęcony planecie Ziemi. Kolejne z nich wyjaśniają natomiast jak wygląda życie na Ziemi, z czego składa się ludzkie ciało oraz co zostało stworzone przez ludzi. Ostatni rozdział porusza problematykę czasu z którego dowiemy się także czym jest nieskończoność oraz czy podróże w czasie są w ogóle możliwe. Ostatnie strony przewodnika kryją małe podsumowanie dotychczas poznanych ciekawostek, którymi uraczył nas sam autor.

Terry Denton w przystępny i zabawny sposób opisuje świat w którym żyjemy. Autor ma duże poczucie humoru co nadaje książce luźny charakter. Przez kolejne strony przewodnika oprowadzają nas bowiem dwie, urocze postacie - mały ptaszek i koń, które uwielbiają żartować. Całość dopełniają liczne ilustracje, które w bardzo czytelny sposób przestawiają pewne obiekty czy sytuacje. Co prawda ilustracje te są czarno - białe, ale dzięki temu każda strona jest przejrzysta i bardzo wyraźna.
 
Książka "niesamowity przewodnik po wszystkim" to pozycja skierowana w szczególności do dzieci, które są ciekawe świata. Książka w prosty sposób odpowiada bowiem na liczne pytania, które dzieci często zadają swoim rodzicom czy opiekunom. Po lekturze doszłam jednak do wniosku, że pozycja ta będzie także świetną lekturą dla starszych czytelników bowiem sama nie zdawałam sobie sprawy z wielu faktów, które autor przed nami odkrywa. 

"Niesamowity przewodnik po wszystkim" to zdecydowanie książka o wszystkim i dla wszystkich. Jestem przekonana, że część z Was, drodzy czytelnicy, nie zdawało sobie sprawy jak działa wiele rzeczy czy obiektów, które nas na co dzień otaczają. Ten przewodnik na pewno odpowie na liczne pytania typu dlaczego i po co, które czasem pojawiają się w naszej głowie. Zdecydowanie polecam! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)