czwartek, 7 lipca 2022

"Carter Reed 2" - Tijan

Wiem, ale nic nie możesz na to poradzić. Wcześniej to ja wciągnęłam cię w bagno, a teraz ty wciągasz mnie. Tak to już jest. Kiedy kogoś kochasz, nie zostawisz go samego w kłopocie.
Tytuł: Carter Reed 2

Autor: Tijan

Liczba stron: 312

Data wydania: 15.06.2022

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki

Moja ocena: 7/10

Autor recenzji: Wiktoria Sroka
Po emocjonujących i niebezpiecznych wydarzeniach Emma liczy na choć trochę spokoju w swoim życiu jak i przyszłość z Carterem według własnych zasad. Z początku wszystko takowe jest jednak to tylko pozory. W życiu dziewczyny pojawi się ktoś, kto twierdzić będzie, że są sobie bliskie oprócz tego zostawienie przez Cartera mafii, okaże się trudniejsze, niż myśleli, gdyż dawni wrogowie cały czas podążając za nim i jego ukochaną. Kim jest kobieta, która dopiero co się pojawiła i czego chce od Emmy? Czy Carterowi uda się powstrzymać wojnę mafii?


Właśnie dlatego tak bardzo rozkoszowałam się tą rzadką chwilą, w której wszystkie jego bariery ochronne znikły i został tylko on, prawdziwy i bezbronny.

Po zapoznaniu się z pierwszym tomem z niecierpliwością wyczekiwałam jego kontynuacji, pokładając w niej zarazem duże nadzieją, gdyż poprzeczka postawiona była naprawdę wysoko. Jak wypada drugi tom serii? Czy jest równie dobry jak pierwszy tom? Od kiedy dostałam tę książkę, ciągnęło mnie do niej i tylko czekałam na moment kiedy będę mogła zacząć ją czytać. Gdy takowa chwila nadeszła z dużym zaangażowaniem poznawałam losy Emmy i Cartera, które w tym tomie, choć były spokojniejsze, dalej budzi we mnie dużo emocji. Przez całość książki płynęłam, a gdy zaczęłam zbliżać się do końca, coraz bardziej odkładałam w czasie zakończenie jej. Nie chciałam rozstawać się z bohaterami i najchętniej nigdy nie skończyłabym tej książki, lecz ciekawość wygrała. Jeśli chodzi o bohaterów mamy tutaj dwie równie silne postacie. Emma, która z pozoru sprawia wrażenie bardzo kruchej, jest bardzo silna. Nie ukrywa gdy zależy jej na kimś jak w przypadku Mallory, dla ochrony swoich bliskich zrobi wszystko. Stawia ich ponad siebie i choć wiele razy sprawia jej ból gdy musi odejść, by chronić innych, robi to, bo zależy jej na nich. O jej dzieciństwie wiemy niewiele, ale już tyle wystarcza nam, aby wiedzieć, że wesoło w życiu nie miała. Po śmierci brata, której była świadkiem, wylądowała w rodzinie zastępczej i tak zmieniała je co jakiś czas, bez możliwości stabilności w swoim życiu przez dłuższy czas. Dopiero studia i poznanie tam swoich przyjaciółek, z którymi stały się siostrami, dały jej tę stabilność. O Carterze można mówić wiele dobrego, choć mogłoby się wydawać, że jest czarnym charakterem. Poza sytuacjami wymagającymi powrotu Zimnego Zabójcy jest zupełnie innym człowiekiem. Miły, spokojny i szalenie zakochany w Emmie. W krótkim czasie stała się dla niego najważniejszym człowiekiem i choć już wcześniej troszczył się o nią, teraz nie ukrywa tego. W jego zachowaniach względem Emmy widać miłość jak i to, że traktuje ją bardzo poważnie, dlatego też ich relacja nie jest przerysowana i przesłodzona.  Idziesz tam, gdzie twoja bratnia dusza. Podążacie razem jedną ścieżką. Dzielicie los. To ciężar kochania kogoś. Radzisz sobie z tym, ponieważ ta osoba też cię wspiera, kiedy jej potrzebujesz.


Podsumowując, uważam ‘Carter Reed 2” za bardzo dobry romans mafijny, gdzie bohaterowie są ciekawi, ich relacja prawdziwa a momenty mrożące krew w żyłach.  Jest to również książka, która dostarczy wam wiele emocji, a swoimi wątkami wciągnie w fabułę. Nie jest to mój pierwszy romans mafijny, ale z czystym sercem mogę powiedzieć, że jest to najlepszy romans mafijny, jaki do tej pory czytałam. Wątków mafii jest tutaj naprawdę sporo, nie są to tylko relacja na tle mafii, co jest dużym plusem dla całości książki.


"Carter Reed 2" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)