poniedziałek, 11 kwietnia 2022

"Heart breaker" - Michelle Hercules

Rozłączam się bez odpowiedzi i ukrywam twarz w poduszce. Wiem, że jutro będę czuć się lepiej, ale dzisiaj pozwolę, by rozpacz wygrała.*
Tytuł: Heart breaker
Autor: Michelle Hercules
Liczba stron: 384
Data wydania: 09.03.2022
Wydawnictwo: Niegrzeczne książki
Moja ocena: 7/10
Autor recenzji: Wiktoria Sroka


Andreas to łamacz dziewczęcych serc i playboy. Po ciężkich przeżyciach z przemocą zatraca się w dziewczynach na jedną noc, lecz gdzieś w jego sercu zakiełkowało uczucie do TEJ dziewczyny. Na jego nieszczęście związek z nią jest jak zakazany owoc.


Jane jest młodszą siostrą najlepszego przyjaciela Andreasa, Troya. Ułożona dziewczyna z zaplanowanym życiem. Gdy zmęczenie byciem idealną panną z wyższych sfer sięgnie zenitu a na jej drodze stanie podrywacz, postanawia wyrwać się z zaborczej kontroli matki i zacząć podejmować własne decyzje. Czy będą chcieli zaryzykować i jak odnajdą się w nowej sytuacji?


Ostatnim czasem wkręciłam się w czytanie romansów i wszelkich jego odmian, z większą chęcią niż wcześniej sięgam po nie i przede wszystkim podobają mi się. Tak również było z tą książką.
Po przeczytaniu pierwszego tomu, w którym głównymi bohaterami byli Charlie i Troy, czekałam z niecierpliwością, ale i obawą na kolejny tom serii. Jakie wrażenia wywołał na mnie i czy obawy były słuszne?


W tym tomie poznajemy Jane, czyli młodszą siostrę Troya, która jest bardzo ciekawą bohaterką. Z początku sprawia wrażenie osoby, nad którą łatwo jest dominować, lecz wraz z akcją zdejmuję maskę, ukazując nam prawdziwą siebie, przez co zaczynamy poznawać ją na nowo. Już jako prawdziwą wersję siebie, z pomocą, której zaczyna postępować, tak jak czuje i spełniać się w tym co lubi. Zaczyna również pełną napięć dyskusję z rodzicami odnośnie studiów. Andreas od początku przez sposób mowy sprawia wrażenie bardzo sympatycznego chłopaka, pomimo swojej reputacji, która jest tragiczna i ciężka do zmienienia w mniemaniu innych. On jednak się nie poddaje i przechodzi przemianę w postrzeganiu przez innych. Dodatkowo jego historia jest  pogmatwana i pełna tajemnic, których czytelnik nie jest w stanie przewidzieć.


Sama historia bohaterów od początku wprawiała mnie w dobry humor, który towarzyszył mi w trakcie jej czytania. Od początku wiadomym faktem jest to, że skończy się to happy endem, lecz nie odbiera to  frajdy z czytania jak i przeżywania losów bohaterów. Przez całość książki myślałam o niej jako o słodkim romansie dwójki młodych ludzi walczących o swoją przyszłość i możliwości posiadania nad nią kontroli, gdyż i Jane i Andy kontrolowani są w tej kwestii przez swoich rodziców. 


Całościowo książka prezentuje się naprawdę dobrze, poznawanie nowych bohaterów jak i pojawianie się dobrze już nam znanych z poprzedniego tomu Charlie i Troya pomaga czytelnikowi wkręcić się w czytanie. Pomimo głównego motywu, jakim jest walka o swoją przyszłość, autorka wplata w to parę innych naprawdę dobrze rozegranych wątków, które łącząc się, tworzą rzeczywistą i pełną historię.


Podsumowując, uważam ją za dobrą pozycję, która jak i poprzedzający ją tom skradła moje serce, spełniła wszystkie moje oczekiwania, jakie miałam i przyniosła wiele niezapomnianej rozrywki.
Jest to również książka, którą długo będę wspominać jak i myśleć, już teraz wiem, że łatwo o sobie  nie da zapomnieć. Książkę polecam starszym czytelnikom w grupie wiekowej 17+ przez pojawiające się sceny erotyczne. Tym razem o okładce wspominać nie będę, gdyż nie przepadam za tego typu opraw  i pomimo tego jak może odstraszać warto sięgnąć po nią dla treści. Z niecierpliwością także czekam na kolejny tom, zawierający mam nadzieję równie urzekającą historię. 


Dociera do mnie, że powiedziałem słowo na K i była to najbardziej naturalna rzecz na świecie. Wciąż boję  się tego, że znowu zostanę skrzywdzony, ale to, że nie wypowiem tych słów na głos, nie uchroni mnie przed bólem. Prawda jest taka, że kocham tę dziewczynę, niezależnie od tego, czy jej to wyznam, czy nie.*


"Heart breaker" z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)