piątek, 13 maja 2022

„Cena sławy" Agata Sobczak

 Jak wiele z nas marzyło albo marzy o tym, aby móc pokonwersować ze swoim idolem. Próby nawiązania kontaktu poprzez komentarze, czy wiadomości na Instagramie. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jaka jest cena sławy, to nie tylko kolorowe życie w blasku flashy, ale kontraktu i drobne druczki, których trzeba przestrzegać.Nr. recenzji: 619

Tytuł: „Cena sławy"

Autor: Agata Sobczak

Liczba stron: 328

Data polskiego wydania: 27 kwietnia 2022

Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki

W moim odczuciu: 8/10

Autor recenzji: Daria PogodzińskaCharlie zajmuje się pisaniem teksów, muzyka to jej życie, ale nikt oprócz jej najbliższych nie jest świadomym talentu dziewczyny. Oprócz daru do pisania tekstów nastolatka może się szczycić pięknym i barwnym głosem. Posiada ogromną wrażliwość i na zdjęciu swojego idola widzi emocje, które skrywa. Napisana wiadomość do Luke'a, rozpoczyna znajomość pomiędzy tą dwójką. Przez życie chłopaka, pozostaje im pisanie i w taki sposób rozwija się ta znajomość. Charlie widzi wrażliwość chłopaka i to, że męczy go takie życie, ale Luke podpisał kontrakty, które zobowiązują go do takiej pracy i różnych wyrzeczeń. Jak ta relacja wpłynie na ich dwojga? Czy realny jest związek zwykłej nastolatki i idola młodzieży? A może kariera piosenkarza może sprawiać więcej wyrzeczeń i kontroli niż szczęścia i korzystania z życia?

Myślę, że na to, czy dana książka nam się spodoba, czy też nie, wpywają nasze oczekiwania i nastawienie. Jeśli oczekuje od powieści dobrej rozrywki to możliwe, że to dostanę i nie rozczaruję się. Jeśli od romansu oczekuje zawrotnej akcji, tajemnicy i wartości moralizatorskich, to jest szansa, że się rozczaruję. Sięgając po "Cenę sławy" patrząc przez pryzmat wydawnictwa, okładki, a następnie opisu, oczekiwałam historii lekkiej, ale z dramatem, trochę infantylnej, ale uroczej i wciągającej.

Na zapoczątkowanie znajomości dwójki bohaterów, nie trzeba długo czekać, wysłana wiadomość przez Charlie i odpisanie na nią przez Luke'a, ma miejsce zaraz na początku historii, przez co czytelnik, nie musi czekać, aż fabuła się rozkręci. Przedstawione jest życie dwóch całkiem różnych osób, które podobne są wiekiem. Bohaterowie są schematyczni, już takie postacie pojawiały się często w literaturze, jednak polubiłam ich i jestem w stanie uwierzyć, że Charlie i Luke byliby realnymi ludźmi, których można by było spotkać. Dziewczyna ma talent, ale nie jest skłonna, by go pokazywać. W szkole ma swoją kumpelę, z którą się trzyma, była przyjaciółka, cały czas jej dogryza i rzuca niemiłe zaczepki, nastolatka prowadzi całkiem normalne życie. W domu, mimo braku matki, panuje miła atmosfera. Luke wplątał się w kontrakty, które go męczą, jest jeszcze nastolatkiem, który cieszy się ze sławy, ale musi ponosić tego konsekwencje, również te negatywne. Styl autorki jest prosty, ale nie infantylny, nie było w moim odczuciu żenujących sytuacji, czy tekstów, przy których wywracałabym oczami. Pojawiają się sceny erotyczne, ale myślę, że osoby sięgające po tę książkę, za sprawą wydawnictwa i skali "hot levelu" podejmują decyzję świadomie i są gotowe na sceny erotyczne.

Przez książkę się płynie, historia ciekawa, wciągająca i krótka, do przeczytania na raz. Taka dla mnie była, gdy ją dostałam, od razu zaczęłam czytać i jeszcze tego samego dnia skończyłam. Urocza okładka, która niezwykle mi się podoba. Przewidywalna fabuła, która jednak sprawiła mi dużo radości podczas czytania. Jeśli szukacie książki, która pozwoli wam się na chwilę oderwać, przeżyć znakomity romans, to polecam zapoznać się z tą pozycją. Urocza okładka jest dodatkowym atutem lektury.


"Cena sławy" w popularnej księgarni Tania Książka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)