czwartek, 5 maja 2022

"Miłość z gwiazd" - Joanna Sprenger

Czy miłość istnieje w innych galaktykach, na innych planetach? “- Miłość to słabość - odpowiedział- Miłość to siła - odrzekłam, patrząc mu wyzywająco w oczy”. Czy jest ona tak łatwa jaka wydaje się na Ziemi? 
Nr recenzji607
Tytuł: "Miłość z gwiazd "

Autor: Joanna Sprenger

Data polskiego wydania: 7 kwietnia 2022

Wydawnictwo: Novae Res

Liczba stron: 546

Autor recenzji: Maria Chorążewska

W moim odczuciu: 10/10
Miłość z gwiazd to książka, która szczerze mnie oczarowała. Ariel młoda dziewczyna, po wypadku samochodowym, który miała z rodziną w lesie, szuka pomocy i trafia do jednostki wojskowej, której szefem jest boski Kyrios. Ich pierwszego spotkania nie można nazwać idealnym. Lecz z biegiem czasu to uczucie zakwitnie, Ariel nie do końca jest świadoma, że ta miłość otwiera jej drzwi do życia na innej planecie. Czy to właśnie tam i z Kyriosem zacznie swoje nowe życie ?

Jestem przekonana że większość z nas chociaż raz sięgnęła po książkę tylko ze względu  na okładkę. Tak też było w moim przypadku. Jednak tym razem nie zawiodłam się.  Autorka wykreowała bardzo interesujący świat począwszy od bohaterów po samo tło wydarzeń. Wszystkie pojawiające się postacie mają charakter i dobrze przemyślane motywy działań. To co bardzo mi się spodobało, to ogólny pomysł na fabułę. Sporo tutaj terminologii nawiązującej do fizyki, astronomii czy najnowszych technologii, które jednak nie odstraszają, a wręcz mogą stanowić zachętę dla młodych ludzi, by zagłębić się w fascynującym świecie nauki. Połączenie sci-fi z romansem, przygodą i wątkami sensacyjnymi powodują mieszankę, od której nie sposób się oderwać.

Akcja toczy się tu bardzo szybko, wręcz skaczemy z jednego wydarzenia w drugie. Mimo że czasami żałowałam że wszystko dosłownie pędzi to taki styl po prostu nie daje nam czasu na nudę. Powieść bardzo trafiła w moje gusta dlatego ciężko jest mi się tu do czegoś przyczepić. Na plus także wychodzą cudowne i mądre cytaty takie jak ten Wszystko ma swój początek. To, co dzieje się w naszym życiu, to przeznaczenie. Powodowane jest przez jakąś większą siłę, która kieruje naszymi losami.”. Dodatkowo autorka planuje następną część.

Podsumowując, książka jest świetna i polecam ją każdemu początkującemu w świecie science-fiction. Jest to naprawdę lekka i ciekawa pozycja aby umilić sobie wiosenne oraz letnie wieczory. Doskonale łączy dwa różne gatunki tworząc niesamowitą historię. Nadal jestem pod wielkim wrażeniem jak dobra jest ta lektura, dodając iż jest to debiut autorki. Wydawnictwu dziękuję za egzemplarz recenzencki a Joannie życzę dalszych sukcesów.
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)