piątek, 25 marca 2022

„Magia powietrza. Żywioły" Astrea Taylor

Interesujesz się magią, rytuałami, w dzieciństwie oglądałaś/oglądałeś bajki i kreskówki, w których postacie władały różnymi żywiołami, a może po prostu lubisz ciekawostki i zgłębiane swojej wiedzy, jeśli któreś z powyższych się zgadza, to polecam Ci zapoznać się z tym dziełem.Nr. recenzji: 577

Tytuł: „Magia powietrza. Żywioły"

Autor: Astrea Taylor

Tłumacz: Ischim Odorowicz-Śliwa

Liczba stron: 256

Data polskiego wydania: 9 marca 2022 Wydawnictwo: Kobiece

W moim odczuciu: 7,5/10

Autor recenzji: Daria PogodzińskaKsiążka pełna jest wiedzy na temat tego, co nas otacza dookoła, Powietrze towarzyszy nam przez cały czas, bez niego istota ludzka by nieprzetrwała, ale powietrze to nie tylko to, co pierwsze przychodzi nam na myśl. Daje ono życie przyrodzie i nawet nie spodziewamy się, gdzie jest ono ukryte, a cały przekaz, tajniki tego żywiołu są umieszczone w tej książce. Zawiera ona opisy miejsc, ziół, kamieni, przepisy na rytuały oraz ciekawe informacje i historię.

Sięgnęłam po tę książkę z myślą, że czytałam już podobną książkę, a raczej w podobnej formie, która zawierała przepisy, wyjaśnienia i znaczenia roślin, a jednocześnie napisała była współczesnym i prostym językiem, który nie jest ciężki, dla osoby zaciekawionej tematem, ale wcześniej go niezgłębianym. Pani Taylor oraz zapewne jest to sprawa tłumaczenia, posługuje się językiem, który sprawia, że odbiorca, może się poczuć współczesną wiedźmą. Lekki, a zarazem kompetentny styl pisania i informacje przekazywane odbiorcy sprawiają przyjemność, a nie tylko pogłębiają wiedzę. Tematów poruszanych jest sporo, każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie zainteresowały rośliny, ich zastosowanie medyczne i te bardziej mitologiczne. Z takimi przyprawami jak rozmaryn, kminek, czy też mięta pietruszka, spotykamy się na co dzień, więc zainteresowało mnie to, bo mam z tym bezpośredni kontakt. Mniej interesowały mnie aspekty kadzideł oraz kryształy i kamienie, bo po prostu nie jest to dla mnie, ale nie sądzę, że było to gorzej opisane.

"Magia powietrza. Żywioły" to książka dla ciekawskich. Porusza tematy na wielu płaszczyznach, aspekty duchowe, materialne, medyczne, metafizyczne, Lektura pełna jest wiedzy, która przystępna jest dla każdego odbiorcy. Dla mnie była to dobra przygoda, na pewno nie zapamiętam wszystkiego, co się dowiedziałam, ale myślę, że będę do niej zwracać, żeby odświeżyć sobie to, co mnie interesuje. Polecam tej książki nie czytać na raz, bo można czuć się przepełnionym natłokiem informacji, nawet jeśli są one podawane w przystępnej formie. Czytanie rozdziałów w odstępach czasowych wydaje mi się dobrym pomysłem, a efektywność nauki będzie lepsza. Czy dowiedziałam się czegoś nowego? Oczywiście, że tak. Czy zmieniło to moje życie? Aż tak bym o tym nie myślała.

"Magia powietrza. Żywioły" dostępna w popularnej księgarni Tania Książka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)