poniedziałek, 6 czerwca 2022

„Tego lata stałam się piękna" Autor: Jenny Han

Zastanawiacie się może, jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje? Myślicie o czymś lekkim i przyjemnym, ale zarazem angażującym. W takim razie mam coś dla was "Tego lata stałam się piękna" to powieść autorki znanej z innej serii młodzieżowej. W tym przypadku nie odchodzimy za bardzo od tych klimatów.


Nr. recenzji:
633

Tytuł: „Tego lata stałam się piękna"

Autor: Jenny Han

Tłumacz: Matylda Biernacka

Liczba stron: 304

Data polskiego wydania: 18 maja 2022

Wydawnictwo: Young

W moim odczuciu: 7/10

Autor recenzji: Daria Pogodzińska


Belly od zawsze z niecierpliwością czeka na wakacje, ten letni czas spędza w domku letniskowym ze swoimi przyjaciółmi. Dwójka braci, Jeremiah jest jej najlepszym przyjacielem, za to w Conradzie podkochuje się od dawna. Oni traktują ją jak kumpele, wszystko zmienia się, gdy dziewczyna zaczyna dojrzewać. Tego lata nie jest już dzieckiem, staje się młodą kobietą, a chłopcy powoli stają się mężczyznami. Czy okres wchodzenia w dorosłość, to już odpowiedni moment, aby wyznać swoje uczucia? Czy jest szansa, że dla Conrada będzie nie tylko kumpelą?

Z twórczością tej autorki miałam już styczność, więc wiedziałam, czego mniej więcej mogę się spodziewać i się nie zawiodłam. Po książkę sięgnęłam z ogromną przyjemnością, był to czas, kiedy przyszłam po pracy i na raz ją wieczorem pochłonęłam. Cukierkową opowieść sugeruje również okładka, ale w powieści zawarty jest ważny wątek problemów rodzinnych i tego, jak do tego podchodzą młodzi ludzie.

Na przestrzeni zdarzeń bieżących, czytelnik dostaje retrospekcje wydarzeń, gdy bohaterowie byli dziećmi. Zdarzenia z przeszłości są interesujące. Pozwalają głębiej poznać bohaterów. Można zauważyć, że Belly od dziecka podkochuje się w Conradzie. Rozdziały z przeszłości były przerywnikami od tego, co się dzieje teraz sprawiały, że chciałam czytać, dalej. Mieszane rozdziały, w moim odczuciu, sprawiają, że książkę czyta się szybciej. Nie czułam też zdezorientowania, Jenny Han zgrabnie operuje językiem, przez co całość wypada realnie, również przez swoich bohaterów. Belly jest nastolatką, nie zachowuje się zbyt dojrzale, popełnia błędy i czasem irytuję, ale często takie są naturalne cechy młodzieży.

Głównie młodzieży polecam "Tego lata stałam się piękna", dziewczyną, które lubią romansidła, ale i nie tylko. Aktualnie dałam do przeczytania tę książkę mojej mamie, więc sama jestem ciekawa, jak jej się spodoba. Cudowna okłada, która wpada w moje gusta i treść, która nie będzie mi długo siedzieć w głowie, ale sprawiła, że miło spędziłam z nią wieczór po pracy. Jestem ciekawa kolejnych części i na pewno będę chciała przeczytać. Wam ją bardzo serdecznie polecam, może to będzie wasz wybór na wakacyjny czas.

"Tego lata stałam się piękna" dostępne w księgarni internetowej Tania Książka
Po więcej książek młodzieżowych zapraszam do popularnej księgarni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z miłą chęcią przeczytam co masz do powiedzenia, więc skomentuj i spowoduj u mnie euforię! Dziękuję. :)